Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert Eklektik Session 2020: BOXED

Eklektik Room Festival Edition: Ekow Alabi (Ghana) & José Manuel Albán Juárez

koncert Eklektik Session 2020: BOXED

Eklektik Room Festival Edition: Ekow Alabi (Ghana) & José Manuel Albán Juárez

Eklektik Room Festival Edition: Ekow Alabi (Ghana) & José Manuel Albán Juárez - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Eklektik Room to nowa klimatyczna przestrzeń koncertowa w Eklektik Art, a także cykl spotkań muzyków o wyraźnej tożsamości artystycznej, których cechują chęć eksperymentu oraz radość ze wspólnego przebywania na scenie i poza nią.

Kameralność, intymność i możliwość współodczuwania dźwięków, właśnie ta szczególna bliskość i namacalna obecność improwizujących muzyków czyni sesje Eklektik Room działaniem elitarnym. To co porusza dogłębnie to akt tworzenia, kiedy widoczny jest każdy grymas, emocja i wibracja pomiędzy artystami.

Ekow Alabi - Urodził się w Ghanie w mieście Cape Coast w czasie, gdy marzenie Afryki o autonomii powoli stawało się rzeczywistością. Zaczął grać na perkusji w wieku pięciu lat. Po przestudiowaniu wszystkich rodzajów afrykańskich bębnów z łatwością zaczął grać lokalne Highlife, Reggae, Calypso, Jazz, Soul, Gospel i R&B. W wieku 14 lat założył szkolny zespół „ANABO”. W tamtych czasach nazywany przez starszych kolegów „the small boy drummer" dostał angaż w popularnym „SWEET BEANS BAND” w Ghanie i zaczął występować ze znanymi na całym świecie amerykańskimi muzykami jak Manu Dibango i Fela Kuti.

Pod koniec lat 70. przeniósł się do Niemiec. W Berlinie założył zespół afro-reggae „Roots Anabo” tworząc własny styl rytmiczny zwany SUNLIFE MUSIC. W 1984 roku jego zespół wystąpił na festiwalu Reggae Sunsplash w Montego Bay na Jamajce, gdzie Ekow spotkał basistę Glen Browne i Ibo Coopera z „THIRLD WOLRD”. Obydwoje dołączyli do zespołu Ekow, by razem nagrać piosenki na album „Civilization” w kultowym Tuff Gong Studios w Kingston. Pod koniec lat 80-tych, kiedy grupa robiła sobie przerwę, Ekow dołączył do pierwszego wielokulturowego zespołu hip-hopowego w Berlinie "REALITY BROTHERS". Tam poznał producenta Tom'a „Serious” Lee. Razem nagrali pierwszy solowy album Ekow’a „Return to Zion” oraz dwa teledyski.

W swojej muzycznej karierze Ekow Alabi występował z międzynarodowymi muzykami, takimi jak Ziggy Marley, Kojo Antwi, Manu Dibango, Fela Kuti, Cedric Him Brooks, Eeka Mouse Black Heritage, Africa Mma i Vitamin X. W ciągu ostatnich pięciu lat Ekow Alaby współpracuje z fińskim muzykiem Jimi Tenorem. Z zespołem „Kabu Kabu” połączyli Afrobeat z wizją nowoczesnego jazzu Jimiego Tenora prezentując tę fuzję na wielu koncertach w Europie i Afryce.

José Manuel Albán Juárez (Manolo)

Urodził się 28 sierpnia 1981 roku w polsko-peruwiańskiej muzycznej rodzinie w Szczecinie. Ukończył szkoły muzyczne I i II stopnia w klasie perkusji. Zadebiutował w latynoskim zespole swojego ojca; Son Latino. W roku 2000 przeniósł się do Warszawy, żeby kontynuować edukację w PSJ przy ul. Bednarskiej pod kierunkiem Czesława Bartkowskiego i rozpoczął pracę z Reinaldo Ceballo i zespołem Calle Sol, z którym nagrywał i koncertował do 2005 roku, biorąc udział w licznych festiwalach i programach muzycznych.

W 2003 roku dołączył do zespołu Maanam, grając dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą i nagrywając szereg singli oraz lp "Znaki szczególne". W ciągu ostatnich piętnastu lat, jako perkusista i perkusjonista występował i nagrywał z wieloma zespołami i artystami, reprezentującymi różne style muzyczne m.in.: Kora Jackowska ("Kora Ola Ola"), Krzesimir Dębski, Trio Andrzeja Jagodzińskiego, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Grażyna Auguścik, Ewa Bem, Wojciech Waglewski, Antonina Krzysztoń, Bisquit, Krzysztof Knittel, Maciej Zieliński, Komety, Hurt, Zakopower, Bel Air, Los Payos, Łona i Webber, Fisz i Emade (Tworzywo Sztuczne), Natural Dread Killaz, Marika, Marita Alban Juarez, Jan Komar, Natu & Envee, Magdalena Navarrete, Krystyna Prońko, Noche de Boleros, Ania Dąbrowska, Paulina Przybysz, Pinnawela, Kazana /Twister/Alban-Juarez, Stańko/Smolik (Peyotl), Etopiryna, Capitalistas, Młynarski plays Młynarski, Ritmodelia, Novika, Miuosh, Wini, Eldo, Mesaiah, Motrip, Oszibarack, Ina West, Cosovel, Albo Inaczej, Justyna Święs, Igo, Fismoll, JIMEK.

Występował z Orkiestrami NOSPR, Sinfonia Varsovia, Aukso, Filharmonia Śląska, Orkiestra kameralna Amadeus, Polska Orkiestra Radiowa, Filharmonia Opolska, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, WDR Sinfonieorchester Koln, Konzerthausorchester Berlin.

Obecnie związany jest z zespołami; Łona, Webber & The Pimps, Alboinaczej, Marita Alban Juarez Quartet, Ten Typ Mes liveband, zespołem Antoniny Krzysztoń oraz z salsowym kolektywem SalsaCentral. Często bierze udział w eksperymentalnych projektach muzycznych, współpracując z dj-ami/producentami np.: Unoumi, Catz & Dogs, Envee, Noon, Dj Falcon1, Dj Twister. Jest laureatem Platynowej Płyty za album Ani Dąbrowskiej „W spodniach czy w sukience” oraz Złotych Płyt za albumy JIMEK/Miuosh/NOSPR oraz Ten Typ Mes „Ała”.

Jako wolontariusz, wraz z Radzimirem Dębskim, opiekuje się młodzieżową orkiestrą symfoniczną Getto Classic’s z dzielnicy Korogocho w Nairobii w Kenii, prowadząc tam warsztaty muzyczne, udzielając lekcji gry na instrumentach i przygotowując młodzież do koncertów. Jest także autorem suity „Cuatro Cuentos Cautivos” na orkiestrę kameralną, flet poprzeczny, obrzędowe bębny Bat á i latynoskie instrumenty perkusyjne, której prawykonanie odbyło się w Filharmonii w Szczecinie 24 listopada 2019 roku. Udziela się również w kampaniach telewizyjnych Fundacji DDS „Uważni rodzice” i Kampanii „Sos Wioski Dzieciece” Jest autorem aranżacji utworu Marka Jasińskiego ”Jarzynowy Teatrzyk”, dedykowanego dziecięcej orkiestrze symfonicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Eklektik Room Festival Edition: Ekow Alabi (Ghana) & José Manuel Albán Juárez

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert