Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Ethno Jazz Festival - Amadou & Mariam And The Blind Boys Of Alabama

koncert

Ethno Jazz Festival - Amadou & Mariam And The Blind Boys Of Alabama

Ethno Jazz Festival - Amadou & Mariam And The Blind Boys Of Alabama - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na niezwykły koncert dwóch legend world music.
13 maja w Synagodze pod Białym Bocianem na wspólnym koncercie wystąpią Amadou & Mariam and The Blind Boys of Alabama!

Mariam Doumbia i Amadou Bagayoko to wyjątkowy duet, który wraz z chórem gospel Blind Boys of Alabama łączy współczesną afrykańsko-amerykańską muzykę z rodzimym tradycyjnym brzmieniem Afryki.
Blind Boys z Alabamy są rozpoznawani na całym świecie jako żywe legendy muzyki gospel.
Wśród światowych osiągnięć grupy Blind Boys of Alabama należy podkreślić zaszczytny wpis do Gospel Music Hall of Fame, czy zdobycie aż pięciu nagród Grammy.
The Blind Boys są znani z przekraczania wielu muzycznych granic z ich niezwykłą interpretacją wszystkiego, od tradycyjnych ulubionych utworów gospel po współczesny materiał soul wykonywany przez artystów takich jak Eric Clapton, Prince i Tom Waits
Przez ostatnie czterdzieści lat Amadou i Mariam z radością łączyli swoją historię miłosną z karierą muzyczną. Mówi się, że są najbardziej znanymi ambasadorami muzyki malijskiej i afrykańskiej na całym świecie i duet nie boi się udowodnić swojej wyjątkowej pozycji w każdym kraju, gdzie pojawia się z koncertami.
Amadou i Mariam współpracowali z wieloma różnymi osobistościami jak i producentami takimi jak Damon Albarn z Blur czy Manu Chao.
Duet grał na największych festiwalach na świecie, między innymi na Coachelli i Glastonbury. Rozgrzewali także publiczność przed koncertami Coldplay i The Scissor Sisters.
Zainspirowali wielu artystów do miksowania dźwięków afro i electro, takich jak MHD, DJ Mujava, Awesome Tapes From Africa, Four Tet lub Jamie xx. To dowód, że jeśli w latach 80. niektóre szalone umysły marzyły o Sono Mondiale, czyli World Music, to właśnie Amadou i Mariam sprawili, że stało się to rzeczywistością i globalną marką.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Ethno Jazz Festival - Amadou & Mariam And The Blind Boys Of Alabama

Koncert cudowny!! Organizacja do niczego!!!!! Przyjechałam z bardzo daleka do Wrocławia. Kupiłam bilety, ciesząc się i czekając na koncert. Okazało się, że miejsca były zupełnie pomieszane....poproszono mnie o zmianę mojego miejsca na gorsze....kiedy odpowiedziałam, że nie zmienię ZASUGEROWANO ZWROT PIENIĘDZY I OPUSZCZENIE MIEJSCA
Klaudia 30.03.2022 21:10
Ethno Jazz Festival - Amadou & Mariam And The Blind Boys Of Alabama
Wrocław, 29.03.2022
Stary Klasztor - Sala Gotycka
Fantastico!!!!!!!
Irena 30.03.2022 20:33
Ethno Jazz Festival - Amadou & Mariam And The Blind Boys Of Alabama
Wrocław, 29.03.2022
Stary Klasztor - Sala Gotycka

Polecane z kategorii koncert