koncert

Ethno Jazz Festival - BOJAN RISTIC BRASS BAND

koncert

Ethno Jazz Festival - BOJAN RISTIC BRASS BAND

Ethno Jazz Festival - BOJAN RISTIC BRASS BAND - Bilety na koncert

Bojan Ristic Brass Band - Najlepsza Orkiestra Festiwalu Guča 2016!

Najlepsza orkiestra ostatniej edycji słynnego festiwalu Guča zagra we Wrocławiu.
8 czerwca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpi Bojan Ristic Brass Band!
Bałkańskie orkiestry dęte to prawdziwy fenomen na światowa skalę. Potwierdzi to każdy, kto choć raz uczestniczył w koncercie autentycznej orkiestry z Bałkanów.

Bojan rozpoczął profesjonalną karierę na dużej scenie pod koniec 2004 roku, w Cork w Irlandii, na wielkim festiwalu folklorystycznym, gdzie jego orkiestra koncertowała ze znanym bułgarskim zespołem Angelite.
Pod koniec 2004 r. Bojan nagrał swoją pierwszą płytę "Zlatni melos" (The Golden Melos)
Zespół Bojan Ristic Brass Band koncertował w całej byłej Jugosławii - w Słowenii, Czarnogórze i Bośni i Hercegowinie.

W 2008 roku Bojan zdobył główną nagrodę "Golden Trumpet" na festiwalu Vlasinsko Leto, czyli półfinale słynnego festiwalu w Gučy, wykonując starą piosenkę narodową "Kosi Marko travu detelinu" oraz własną piosenkę "Natalia's cocek dance".
Na finałowym konkursie 48. Festiwalu Guča 2008, zespół Bojan Ristic Brass zdobył nagrodę Najlepszej Orkiestry Festiwalu "The Best Orchestra of the Gathering" i stał się oficjalnie najlepszą orkiestrą dętą w Serbii.

W 2016 r. zespół Bojan Ristic Brass Band skupił się głównie na przygotowaniach do Festiwalu Guča, gdzie ponownie osiągnął ogromny sukces. Bojan Ristic Brass Band po raz kolejny zdobył nagrodę Best Orchestra i znalazł się wśród trzech pierwszych miejsc w konkursach: Best Orchestra, Best Big Bass, Best Small Bass, a także zdobył drugie miejsce w Best Trumpet i oraz drugie miejsce w Best Drums. To był pierwszy raz w 52-letniej historii festiwalu, że jedna orkiestra wygrała jedną z trzech pierwszych nagród we wszystkich kategoriach!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - BOJAN RISTIC BRASS BAND

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert