koncert

Ethno Jazz Festival: GABY MORENO

koncert

Ethno Jazz Festival: GABY MORENO

Ethno Jazz Festival: GABY MORENO - Bilety na koncert

Gaby Moreno – laureatka Latin Grammy z Gwatemali zaśpiewa we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert jednej z najciekawszych obecnie wokalistek jazzowych i folkowych, Gaby Moreno.
Pochodząca z Gwatemali laureatka Latin Grammy wystąpi na jedynym koncercie w Polsce 12 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.
Publiczność na całym świecie, w tym również w Polsce, miała okazję do oklaskiwania Gaby Moreno jako członka zespołu Hugh Laurie, znanego z telewizyjnych ekranów jako Dr House.
Na ostatniej płycie Hugh Laurie “Didn’t It Rain”, Gaby śpiewa razem z nim duet “Kiss of Fire”.

Gaby Moreno – pochodząca z Gwatemali piosenkarka, obecnie mieszka w Los Angeles. Nominowana do nagrody Emmy, wygrała Latin Grammy dla najlepszego artysty. Nagrała 4 albumy, koncertowała m.in. z Tracy Chapman, Ani DiFranco czy Punch Brothers oraz współtworzyła międzynarodową scenę z takimi artystami jak Bono i Andrea Boccelli. Jej piosenka "Escondidos" zdobyła najwyższą nagrodę w Konkursie Songwriting Johna Lennona.
Najnowszy albym Moreno „Ilusión" to głos imigrantki, która wkroczyła do nowego kraju z gitarą. Sama artystka mówiąc o płycie podkreśla, że jest to powrót do pierwszego albumu, który nagrywany był wówczas bardziej minimalistycznie; z mniejszą ilością muzyków, zwykle w jakimś małym pomieszczeniu z zaakceptowanymi niedoskonałościami.
Najnowsza płyta zawiera 13 piosenek, większość z nich napisana jest przez samą Moreno. Utwory odzwierciedlają organiczną mieszankę szerokiego wachlarzu wpływów artystki, od bluesa po boleros. Naturalny dźwięk zapisu oddaje analogową filozofię producenta Gabe Roth, współzałożyciela Daptone Records z siedzibą w Brooklynie, niezależnej wytwórni specjalizującej się w tym, co nazywa "nowym dźwiękiem starej duszy".

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival: GABY MORENO

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert