koncert

Ethno Jazz Festival - JAAKKO LAITINEN & VÄÄRÄ RAHA

koncert

Ethno Jazz Festival - JAAKKO LAITINEN & VÄÄRÄ RAHA

Ethno Jazz Festival -  JAAKKO LAITINEN & VÄÄRÄ RAHA - Bilety na koncert

Humppa, Finnish Tango, Gypsy Grooves and Russian Romances w Starym Klasztorze!

Lapońsko – bałkańska muzyka z cygańskimi wpływami i dodatkiem żywiołowej skandynawskiej Humppy, to zespół Jaakko Laitinen & Väärä Raha z Finlandii!
Zespół, którego koncerty zdobyły w ojczyźnie sławę „Finland's wildest live act” przyjeżdża do Wrocławia w ramach swojej europejskiej trasy i wystąpi 15 września w Starym Klasztorze.

Muzycy Jaakko Laitinen & Väärä Raha zaczynali swoją życiową przygodę w Laponii, pochodzą ze wsi Inari, Salla i miasta Rovaniemi. Muzyka zespołu to unikalne specjały z przyprawami z całego świata marynowane w różnych sosach. Głównymi elementami są wszystkie rodzaje nostalgicznych i nowoczesnych brzmień Romów z Bałkanów, rosyjskich romansów, a także stare fińskiego tanga i żywiołowa muzyka Humppa. W zespole usłyszymy wokal, trąbkę, bouzouki, akordeon, kontrabas i perkusję. 99% ich piosenek to własne kompozycje. Miłość i jej gorzkie piękno to główne motywy w tekstach. Radość i smutek występują po równo wśród rytmów i melodii, podobnie jak w samym życiu.

Jaakko Laitinen & Väärä Raha powstał w 2009 roku, od tego czasu zespół zdobył uznanie i wydał trzy wysoko oceniane płyty. Jednak największą sławę przyniósł im najdzikszy live act w Finlandii! Zespół wykonuje ponad 80 koncertów rocznie, we wsiach w północnej Laponii, jak również na najmodniejszych parkietach w Helsinkach. Zespół zagrał wiele koncertów za granicą - w Niemczech, Włoszech, Skandynawii, krajach bałtyckich, Macedonii, Turcji, Kazachstanie, Ukrainie i Rusji. W 2015 roku zespół skomponował i wykonał muzykę do filmu dokumentalnego "Kihniö" znanego reżysera Saija Maki-Nevala.
Szalone muzyczne przygody zespołu zostały docenione i zaprezentowane muzycznemu światu podczas Womex-showcase w październiku 2015 roku w Budapeszcie.
Na początku 2016 roku zespół rozpoczął nagrywanie długo oczekiwanego czwartego albumu, z którego piosenki usłyszymy podczas wrocławskiego koncertu.

"Może to wpływ romskiej muzyki, która pozwala zrozumieć, że radość i smutek w muzyce nie wykluczają się nawzajem. Jednocześnie można zaprezentować okropności życiowe i docenić jego słodycz. Dobrze jest mieć różne rodzaje emocji w tej samej piosence ". Jaakko Laitinen

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - JAAKKO LAITINEN & VÄÄRÄ RAHA

Fantastyczna kapela. W życiu nie przypuszczałem, że Finowie (Lapończycy) potrafią tak świetnie i żywiołowo zagrać bałkańskie kawałki.Do tego świetny, pełen humoru kontakt z uczestnikami koncertu. Mogę iść na ich występ jeszcze wiele razy.
Miłość do muzyki, pasja i wysokiej klasy umiejętności. Wspaniały koncert, świetni muzycy.
ainenna 16.09.2016 13:53
Rewelacyjna impreza. Udany miks muzyki bałkańskiej, rosyjskiej i fińskiej. Charyzmatyczny lider, technicznie doskonali gracze.

Polecane z kategorii koncert