koncert

Ethno Jazz Festival: LABORATORIUM PIEŚNI "Rosna"

koncert

Ethno Jazz Festival: LABORATORIUM PIEŚNI "Rosna"

Ethno Jazz Festival: LABORATORIUM PIEŚNI "Rosna" - Bilety na koncert

Laboratorium Pieśni promuje płytę „Rosna” w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival serdecznie zaprasza na koncert Laboratorium Pieśni promujący płytę „ROSNA”!
Koncert odbędzie się 26 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1

Oto co o płycie mówi sam zespół: „Nasza ukochana córa jest już z nami - pierworodna „Rosna”! Otrzymała swoje zroszone imię o poranku, bo właśnie kiedy świta rodzą się najpiękniejsze tradycyjne pieśni. Zapraszamy Was na magiczny seans, feerię dźwięków i barw, zanurzonych w pamięci starego świata. Razem udamy się w polifoniczną podróż z pieśniami Świata i wszystkimi żywiołami, poprzez wertepy, góry i doliny, łąki, lasy, rzeki i morza. Towarzyszyć nam będą słodkie kukułcze zawołania, szepty bułgarskich dziewcząt i szamańskie intuicyjne zaśpiewy. Bądźcie z nami!”

Laboratorium Pieśni to trójmiejski zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa tradycyjnie, polifoniczne pieśni: ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.
Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival: LABORATORIUM PIEŚNI "Rosna"

Wspaniałe czarownice dźwięków wspólnie dające wiele pozytywnej energii.

Polecane z kategorii koncert