Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Ethno Jazz Festival: Marcin Kydryński prezentuje - YAMI (Angola)

koncert

Ethno Jazz Festival: Marcin Kydryński prezentuje - YAMI (Angola)

Ethno Jazz Festival: Marcin Kydryński prezentuje - YAMI (Angola) - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

YAMI - jeden z założycielskich siestowych artystów powraca do Polski z nowym albumem. Ethno Jazz Festival oraz Siesta w Drodze zapraszają 19 października na koncert w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru.

"As basu, mistrz gitary, rozchwytywany kompozytor – ale przede wszystkim wokalista o czułym głosie – Yami jest cały muzyką. Przez lata był basistą Carlosa do Carmo, portugalskiego Sinatry, największego z żyjących mistrzów Fado. Pamiętamy go z koncertów z Anną Marią Jopek w trasie „Sobremesa”, z nagrań z Sarą Tavares, z Ivanem Linsem. Dziś objeżdża świat dookoła każdego roku z boską Marizą. Urodził się w dniu, w którym Człowiek stanął na Księżycu i jest w tym coś z symbolu. Zdaje się nam czasem, że „spadł z Księżyca”, tak jest inny, niezwykły, nieprzystający do szorstkości współczesnego świata.
Naprawdę nazywa się Fernando Correira, ale jego mama, która urodziła go późno, mówiła na niego Yami, co w Kimbundu znaczy „mój”, ale wypowiadane ze szczególną tkliwością, wytęsknieniem.
Nowy album artysty, „Casa” – wspomnienie rodzinnego domu – jej jest dedykowany. Jest też pełnym miłości spojrzeniem na kraj, po długiej podróży, którą wraz z bratem przedsięwziął ostatnio wzdłuż i wszerz Angoli.
To wielkie szczęście, że jeden z „założycielskich” siestowych artystów powraca na naszą scenę z kapitalną nową muzyką. "

                                           Marcin Kydryński

Skład zespołu:
Yami (śpiew & gitara basowa)
Tiago Oliveira (gitara)
Cláudio Oliveira (instrumenty klawiszowe)
Vicky Marques (perkusja)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Ethno Jazz Festival: Marcin Kydryński prezentuje - YAMI (Angola)

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert