koncert

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: MAHALA RAI BANDA

koncert

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: MAHALA RAI BANDA

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: MAHALA RAI BANDA - Bilety na koncert

Mahala Rai Banda - bałkańska orkiestra znana z filmu Borat zagra we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival regularnie prezentuje wrocławskiej publiczności najlepsze bałkańskie orkiestry dęte porywające do tańca nawet najbardziej opornych widzów.
5 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpi pochodząca Rumunii Mahala Rai Banda!
Mahala Rai Banda to jeden z najlepszych zespołów cygańskich w Europie, którego przebój "Mahalageasca" usłyszał cały świat w filmie Saszy Barona Cohena "Borat".
https://www.youtube.com/watch?v=c\_V8IhONTkQ

Najbardziej znani i utalentowani muzycy Rumunii mieszkają w dwóch wioskach. Clejani, na południowy zachód od Bukaresztu, to wioska skrzypków, cymbalistów, basistów i akordeonistów, którzy stworzyli niezwykłą formację Taraf de Haiduks. W Zece Prajini, rodzinnej wiosce Fanfare Ciocarlia, dominują specjaliści od instrumentów dętych.
Mahala Rai Banda to mieszanka muzyków z Clejani i Zece Prajini.
Historia Mahala Rai Banda sięga końca lat dziewięćdziesiątych, kiedy Aurel Ionita stworzył w Bukareszcie grupę Rom Bengale. Niestety, młodzi muzycy oszołomieni szybkim sukcesem grupy nie potrafili sobie poradzić z nałogami i zespół się rozpadł. Wtedy Aurel zebrał muzyków, którzy stworzyli pierwszy skład Mahala Rai Banda. Zespół ma na koncie 2 płyty i przebój "Mahalageasca", który rozbrzmiewa w filmie Saszy Barona Cohena "Borat".
Muzyka Mahali to wybuchowa mieszanka rumuńskiej muzyki tradycyjnej, orientalnego popu, katalońskiej rumby, reggae, manele i cygańskiego żywiołu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: MAHALA RAI BANDA

Super, to był nasz ( mój i żony ) pierwszy wypad na koncert do Starego Klasztoru ale na pewno nie ostatni, świetne miejsce, interesujący artyści - polecam !!!

Polecane z kategorii koncert