koncert

Ethno Jazz Festival: Oana Cătălina Chiţu - Kolędy Rumunii i Bałkanów

koncert

Ethno Jazz Festival: Oana Cătălina Chiţu - Kolędy Rumunii i Bałkanów

Ethno Jazz Festival: Oana Cătălina Chiţu - Kolędy Rumunii i Bałkanów - Bilety na koncert

Oana Cătălina Chiţu, jedna z najważniejszych rumuńskich wokalistek, obdarzona charyzmatycznym głosem, odwiedzi Wrocław ze swoim projektem muzycznym 'COLINDE – Romania: A Winter's Journey' prezentującym najpiękniejsze ludowe kolędy Rumunii i innych zakątków Bałkanów.

Publiczność Ethno Jazz Festivalu może pamiętać wspaniały występ Oany Cătăliny Chiţu w projekcie “Bucharest Tango”, łączącym przepiękne tanga z porywająca rumuńską muzyka ludową, w Synagodze Pod Białym Bocianem w 2012 r.

W Rumunii kolędy i zimowe piosenki mówią o zdrowiu i pomyślności dla wszystkich, jednocześnie szukając pojednania z duszami zmarłych.

Teksty piosenek opowiadają o życiu w naturze, czasem z udziałem bardzo dramatycznych scen, takich jak polowanie na jelenie w „Colindul Cerbului".

Jazzowe interpretacje kolęd Oany Cǎtǎliny Chiţu dodają magii oraz zapraszają nas na akustyczną wyprawę przez zaśnieżony krajobraz u podnóża Karpat. Wcześniej Chiţu nagrywała piosenki zaczerpnięte z kultury romskiej i innych bałkańskich kultur, także tanga, które były inspirowane Bukaresztem w eleganckich latach 30. XX wieku. Teraz nadaje im autentycznego i niepowtarzalnego ducha zimowej piosenki. Niektóre z nich bogate są w metafory i historie religijne, inne mają pogańskie korzenie. Delikatną aranżację bałkańskich kolęd stworzył serbski akordeonista Dejan Jovanovic wraz z Valeriu Caşcavalem - wybitnym cymbalistą z Mołdawii. Po raz pierwszy usłyszymy jak kolędy brzmią z takim instrumentarium. Zinterpretowane przez "esprita", rumuńską duszę, zaskakujące rytmiczne zmiany i ciepły głos Oany Chiţu.

Dzięki swojej uroczej prezentacji i osobliwym anegdotom Chiţu zabiera nas w zimową podróż po krainie swojego dzieciństwa.

Zespół wystąpi w składzie:
Oana Cǎtǎlina Chiţu - wokal
Dejan Jovanovic - akordeon
Valeriu Caşcaval - cymbaly

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival: Oana Cătălina Chiţu - Kolędy Rumunii i Bałkanów

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert