koncert

Ethno Jazz Festival - QUINTETO ROBERTO SIRI

koncert

Ethno Jazz Festival - QUINTETO ROBERTO SIRI

Ethno Jazz Festival - QUINTETO ROBERTO SIRI - Bilety na koncert

Roberto Siri – legenda tanga z Buenos Aires w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert znakomitej orkiestry tangowej prosto z Buenos Aires.
Zespół prowadzony przez Roberto Siri, jednego z najbardziej znanych argentyńskich dyrygentów, wystąpi dla wrocławskiej publiczności 3 października w Sali Gotyckiej w ramach prestiżowego cyklu Muzyka Świata w Starym Klasztorze.
Dla miłośników klasycznego argentyńskiego tanga ten koncert to pozycja obowiązkowa!

Roberto Siri urodził się w roku 1939 w Buenos Aires. W wieku pięciu lat zaczął brać lekcje gry na fortepianie, a gdy ukończył dziewięć, również na bandoneonie – u samego Eladio Blanco, członka orkiestry Juana D’Arienzo.
Jako muzyk zaczął pracować w roku 1954 w Radio Mitre, gdzie występował ze swoim własnym kwartetem, jak również z Trío Figueroa.
Jego kariera nabrała tempa w roku 1956, gdy wraz ze swoim sekstetem wystąpił w sali koncertowej Radio Argentina. Od tego pamiętnego występu Roberto Siri znany był jako “najmłodszy dyrygent Ameryki”.
Rok później jego agent Caferata przedstawił go słynnemu śpiewakowi Raúlowi Berónowi, który właśnie odszedł z orkiestry Aníbala Troilo. Roberto Siri został poproszony o towarzyszenie Beronowi w tournée, i to stanowiło początek niezapomnianej współpracy artystycznej i głębokiej przyjaźni na całe życie.
W listopadzie 1982, Siri postanowił stworzyć nową, młodą orkiestrę. W tych niesprzyjających tangowym przełomom czasach, orkiestra maestro Siri stała się wylęgarnią młodych talentów, którzy teraz są znanymi i cenionymi muzykami, takimi jak Marcelo Nisinam, Horacio Romo, Walter Castro, Gilberto Pereira, Daniel Bufa, Oscar Espeche, Roxana Fontán, Carlos Martínez, Andrés Ramos, Rubén Pagano, Héctor del Curto, Diego Larendegui i Fernado Diéguez.
W 1986 roku Roberto Siri otrzymał nagrodę Złotego Gardela, przyznawaną przez fundację La Casa del Tango, nagrodę “Artysta Przełomu” w roku 1989, na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Popularnej, a w roku 1992 nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne na Drugim Festiwalu Perla de Paraná.
W roku 2005 utworzył orkiestrę Los Muchachos de Antes, której nagrania osiągnęły rekordy sprzedaży.
Obecnie Roberto Siri występuje ze swoją najnowszą orkiestrą w składzie: Ines Flores (bandoneony), Oscar Pittana (kontrabas), Luis Albertol Simó (skrzypce), Juan Pablo Beltran (śpiew) i sam Roberto Siri (dyrygentura i fortepian).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - QUINTETO ROBERTO SIRI

Świetna atmosfera głownie osobom które tańczyły. Muzykę trochę zepsuła wprawiająca się dziewczyna grająca na bandoneonie. Świetny występ wrocławskiego Argentyńczyka.

Polecane z kategorii koncert