koncert

Ethno Jazz Festival - RANJEET RAJWADA: Książe Ghazali

koncert

Ethno Jazz Festival - RANJEET RAJWADA: Książe Ghazali

Ethno Jazz Festival - RANJEET RAJWADA: Książe Ghazali - Bilety na koncert

Ranjeet Rajwada - "Książe Ghazali" z Indii w Starym Kalsztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników Orientu na niezwykły koncert!
19 marca w ramach cyklu Muzyka Świata w Starym Klasztorze wystąpi pochodzący z Radżastanu RANJEET RAJWADA zwany "Księciem Ghazali'.

Ranjeet Rajwada pochodzi ze stolicy Radżastanu - Jaipur - kraju maharadżów.
"Książę Ghazali' jest jednym z najmłodszych wykonawców stylu ghazal. Mimo młodego wieku, już doczekał się tytułu mistrza. Jest zwycięzcą jednego z najważniejszych turniejów telewizyjnych dedykowanych m.in. muzyce klasycznej "Sa Re Ga Ma Pa", w którym uzyskał tytuł "Superstar" w 2010 r.
Jest laureatem specjalnej nagrody prezydenta Indii APJ Abdula Kalama w 2005 r. dla najlepszego śpiewaka.
Dwukrotnie nagrodzony specjalnym wyróżnieniem dla najlepszego wokalisty przez A.R. Rahmana - światowej sławy kompozytora indyjskiego oraz All India Radio - największego nadawcę radiowego w Indiach.
Jego talent jest uosobieniem błogości, czaru i melancholii. Ranjeet Rajwada ma subtelny głos, który trafia do serc słuchaczy budząc radość, ukojenie i wzruszenie.
Jego występy są przepełnione nostalgią, i przywołują takich tuzów muzyki klasycznej jak: Ustad Ghulam Ali, Jagjit Singh czy Mehdi Hassan Sahab.
Ranjeet rozpoczął swoją muzyczną przygodę ze stylem ghazal w bardzo młodym wieku. Jego talent rozwijał się pod okiem ojca - Shree Mahesha Rajwada.
Występował m.in. w USA, Indonezji, Mauritiusie, Trynidad i Tobago, Kanadzie. Artysta pierwszy raz przybywa do Polski, gdzie również premierowo zaprezentowany będzie ten wysublimowany gatunek muzyki klasycznej Subkontynentu – ghazal.

Skład zespołu :
RANJEET RAJWADA - wokal
FARUQ KHAN - tabla
SANDEEP MISHRA - sarangi
MANU RAJ - flety
AJAY KUMAR TIWARI – harmonium

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - RANJEET RAJWADA: Książe Ghazali

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert