koncert

Ethno Jazz Festival: SANLUISTANGO feat. Magdalena Lechowska

koncert

Ethno Jazz Festival: SANLUISTANGO feat. Magdalena Lechowska

Ethno Jazz Festival: SANLUISTANGO feat. Magdalena Lechowska - Bilety na koncert

SANLUISTANGO - tango prosto z Argentyny z polską duszą!

29 marca do Wrocławia przyjeżdża argentyński zespół tangowy – SANLUISTANGO, koncertujący z powodzeniem na scenach całego świata.
Do koncertu w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zespół zaprosił, znaną już wrocławskiej publiczności wokalistkę Magdalenę Lechowską, Polkę o latynoskiej duszy.

Sanluistango to formacja utworzona w 2006 roku, w prowincji San Luis w Argentynie.
Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie!
W 2016 roku Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa" za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja".
Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach i walcach wielkich kompozytorów takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese. Pomiędzy 2008 i 2016 zespół odbył osiem udanych tras koncertowych, występując w najważniejszych teatrach Ameryki i Europy. Na scenie występuje dwunastu artystów, kótrych wspólna misją to granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata!
Sanluistango jest laureatem licznych prestiżowych nagród:
- W 2009 roku zespół otrzymał Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga, Fair Daract, San Luis, Argentyna.
- W 2011 roku zespół otrzymał pierszą nagrodę w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna
- W 2012 roku, pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna
- W 2016 roku Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa" za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja".

Magdalena Lechowska to krakowianka wychowana w Ameryce Południowej, jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i wykorzystująca latynoską stylistykę w polskich tangach. Magdalena koncertuje z wielkim powodzeniem w całej Polsce, a jej interpretacje zyskały gorący aplauz publiczności. Brała udział między innymi na Festiwalu Magia Tanga w Brzegu, Puente del Tango w Krakowie oraz Festiwalu Polskiego Tanga w Warszawie. Tłumaczy także polskie tanga na hiszpański, sprawiając, że nasze rodzime tangowe kompozycje stają się przystępne również dla hiszpańskojęzycznych słuchaczy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Ethno Jazz Festival: SANLUISTANGO feat. Magdalena Lechowska

Przykro mi to pisać, ale jestem rozczarowana. Kupując bilety dla siebie i moich przyjaciół(4 szt) myślałam - zgodnie z zapowiedziami organizatorów - że koncert odbędzie się w sali gotyckiej przeznaczonej na koncerty. Tymczasem, ku mojemu zaskoczeniu występ artystów odbywał się w sali konsumpcyjnej "przy akompaniamencie" głośnych śmiechów i pobrzękiwania sztućców, talerzy i kieliszków osób spędzających wieczór w tymże lokalu na półpiętrze i niezainteresowanych słuchaniem muzyki. To skandal! Oczywiście, taka forma grania "do kotleta" mogłaby być przeze mnie tolerowana, pod jednym wszakże warunkiem: TO BYŁBY MÓJ WYBÓR NA SPĘDZENIE WIECZORU! Moim wyborem i moich przyjaciół, namówionych przeze mnie na koncert, było słuchanie tanga w wykonaniu rodowitych Argentyńczyków. I oglądanie tańczących tango Argentyńczyków (patrz: zdjęcie powyżej!) - tymczasem NIE BYŁO ANI JEDNEGO TAŃCA!. Proszę zatem o odniesienie się do moich uwag. Wnoszę o przedstawienie mi propozycji zadośćuczynienia. Zapłaciłam za 4 bilety po 50 zł każdy w sumie 200 zł, podczas gdy mogłabym wejść z przyjaciółmi na piwo czy kawę i wysłuchać muzyki w takich samych warunkach, nie ponosząc żadnych kosztów wstępu do lokalu.

Polecane z kategorii koncert