koncert

Ethno Jazz Festival: SANLUISTANGO feat. Magdalena Lechowska

koncert

Ethno Jazz Festival: SANLUISTANGO feat. Magdalena Lechowska

Ethno Jazz Festival: SANLUISTANGO feat. Magdalena Lechowska - Bilety na koncert

SANLUISTANGO - tango prosto z Argentyny z polską duszą!

29 marca do Wrocławia przyjeżdża argentyński zespół tangowy – SANLUISTANGO, koncertujący z powodzeniem na scenach całego świata.
Do koncertu w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zespół zaprosił, znaną już wrocławskiej publiczności wokalistkę Magdalenę Lechowską, Polkę o latynoskiej duszy.

Sanluistango to formacja utworzona w 2006 roku, w prowincji San Luis w Argentynie.
Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie!
W 2016 roku Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa" za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja".
Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach i walcach wielkich kompozytorów takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese. Pomiędzy 2008 i 2016 zespół odbył osiem udanych tras koncertowych, występując w najważniejszych teatrach Ameryki i Europy. Na scenie występuje dwunastu artystów, kótrych wspólna misją to granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata!
Sanluistango jest laureatem licznych prestiżowych nagród:
- W 2009 roku zespół otrzymał Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga, Fair Daract, San Luis, Argentyna.
- W 2011 roku zespół otrzymał pierszą nagrodę w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna
- W 2012 roku, pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna
- W 2016 roku Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa" za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja".

Magdalena Lechowska to krakowianka wychowana w Ameryce Południowej, jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i wykorzystująca latynoską stylistykę w polskich tangach. Magdalena koncertuje z wielkim powodzeniem w całej Polsce, a jej interpretacje zyskały gorący aplauz publiczności. Brała udział między innymi na Festiwalu Magia Tanga w Brzegu, Puente del Tango w Krakowie oraz Festiwalu Polskiego Tanga w Warszawie. Tłumaczy także polskie tanga na hiszpański, sprawiając, że nasze rodzime tangowe kompozycje stają się przystępne również dla hiszpańskojęzycznych słuchaczy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Przykro mi to pisać, ale jestem rozczarowana. Kupując bilety dla siebie i moich przyjaciół(4 szt) myślałam - zgodnie z zapowiedziami organizatorów - że koncert odbędzie się w sali gotyckiej przeznaczonej na koncerty. Tymczasem, ku mojemu zaskoczeniu występ artystów odbywał się w sali konsumpcyjnej "przy akompaniamencie" głośnych śmiechów i pobrzękiwania sztućców, talerzy i kieliszków osób spędzających wieczór w tymże lokalu na półpiętrze i niezainteresowanych słuchaniem muzyki. To skandal! Oczywiście, taka forma grania "do kotleta" mogłaby być przeze mnie tolerowana, pod jednym wszakże warunkiem: TO BYŁBY MÓJ WYBÓR NA SPĘDZENIE WIECZORU! Moim wyborem i moich przyjaciół, namówionych przeze mnie na koncert, było słuchanie tanga w wykonaniu rodowitych Argentyńczyków. I oglądanie tańczących tango Argentyńczyków (patrz: zdjęcie powyżej!) - tymczasem NIE BYŁO ANI JEDNEGO TAŃCA!. Proszę zatem o odniesienie się do moich uwag. Wnoszę o przedstawienie mi propozycji zadośćuczynienia. Zapłaciłam za 4 bilety po 50 zł każdy w sumie 200 zł, podczas gdy mogłabym wejść z przyjaciółmi na piwo czy kawę i wysłuchać muzyki w takich samych warunkach, nie ponosząc żadnych kosztów wstępu do lokalu.

Polecane