koncert

Ethno Jazz Festival: STO LAT PIAZZOLLA! - koncert na stulecie urodzin Astora Piazzolli

koncert

Ethno Jazz Festival: STO LAT PIAZZOLLA! - koncert na stulecie urodzin Astora Piazzolli

Ethno Jazz Festival: STO LAT PIAZZOLLA! - koncert na stulecie urodzin Astora Piazzolli - Bilety na koncert

Sto Lat Piazzolla! - koncert na stulecie urodzin Astora Piazzolli

Ethno Jazz Festival zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Astora Piazzolli, ikony argentyńskiego tanga, kompozytora i wirtuoza bandoneonu.
Astor Piazzolla urodził się 11 marca 1921 w Mar del Plata w Argentynie.
11 marca 2021, dokładnie w setną rocznicę urodzin Wielkiego Mistrza, zapraszamy do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert STO LAT PIAZZOLLA!
Prosto z kolebki tanga, argentyńska formacja SAN LUIS TANGO i polska wokalistka wychowana w Ameryce Południowej, MAGDALENA LECHOWSKA, zaprezentują najwybitniejsze dzieła kompozytora.
Nie ma lepszej formy uczczenia tej wyjątkowej okazji niż wykonanie ponadczasowych utworów Piazzolli w interpretacji artystów, którzy tango mają we krwi .

SAN LUIS TANGO to argentyński zespół tangowy nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa" (2016). Zespół został założony w 2006 r. przez wybitnych instrumentalistów i śpiewaków tanga o międzynarodowej renomie!
Repertuar zespołu opiera się na wybitnych dziełach Astora Piazzolli oraz klasycznych tangach i milongach wielkich kompozytorów jak Anibal Troilo, Francisco Canaro i Osvaldo Pugliese.
Wraz z Magdaleną Lechowską, polską wokalistką wychowaną w Ameryce Południowej prezentują najpiękniejsze tanga Wielkiego Astora Piazzolli takie jak: Libertango, Oblivion, Adios Nonino, Balada para un loco, Maria de Buenos Aires i wiele innych!

Koncert odbędzie się przy zachowaniu obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych i przy zajęciu dopuszczalnej ilości miejsc.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane