Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Ethno Jazz Festival - 100 lat Astora Piazzolli: Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj

koncert

Ethno Jazz Festival - 100 lat Astora Piazzolli: Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj

Ethno Jazz Festival - 100 lat Astora Piazzolli: Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

100 LAT ASTORA PIAZZOLLI - Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj

Ethno Jazz Festival zaprasza 8 września do Starego Klasztoru na niepowtarzalny koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Astora Piazzolli, uznawanego za ojca współczesnego tanga argentyńskiego.
Wirtuozerski akordeon, polska mistrzyni Fado, pedagodzy i absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz taniec... SILESIAN TANGO QUINTET & KINGA RATAJ.

Przedstawiamy Państwu projekt muzyczny oparty na twórczości Astora Piazzolli (1921-1992), wybitnego kompozytora argentyńskiego i wirtuoza bandoneonu. Projekt jest hołdem dla twórczości Astora Piazzolli, postaci niezwykle ważnej w historii tanga, który zrewolucjonizował narodowy klejnot Argentyny, łącząc tango argentyńskie, jazz i muzykę klasyczną w jedną niepowtarzalną całość - Tango Nuevo, styl który do dziś inspiruje muzyków i słuchaczy na całym świecie.
Najpiękniejsze utwory selektywnie złożone w całość, łączą w sobie emocjonujące dźwięki kwintetu instrumentalnego, ekspresję wokalistki wykonującej utwory w oryginalnych językach: hiszpańskim, francuskim, angielskim oraz zmysłowość tancerzy. Wyboru najpopularniejszych kompozycji Astora Piazzolli, ich transkrypcji i aranżacji dokonała Małgorzata Maliszczak, dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin kompozytora oraz 30 rocznicy Jego śmierci, przypadającej na 2022 rok.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Ethno Jazz Festival - 100 lat Astora Piazzolli: Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert