Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Ethno Jazz Festival - TRIBUTE TO LEONARD COHEN

koncert

Ethno Jazz Festival - TRIBUTE TO LEONARD COHEN

Ethno Jazz Festival - TRIBUTE TO LEONARD COHEN - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Tribute to Leonard Cohen w pierwszą rocznicę odejścia Mistrza!

W listopadzie minie rok od śmierci kanadyjskiego barda, poety i pisarza, Leonarda Cohena.
6 listopada, w wigilię pierwszej rocznicy odejścia Mistrza, Ethno Jazz Festival zaprasza do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert "Tribute to Leonard Cohen".

Nieśmiertelne przeboje, jak „In My Secret Life”, „Dance Me to the End of Love”, "Suzanne", "Sisters of Mercy" oraz mniej znane ballady Leonarda Cohena usłyszymy w aranżacjach znakomitej wokalistki Pauliny Lendy i zespołu w składzie: Robert Jarmużek – piano, Marek Popów – gitara, Andrzej Stagraczyński – bas, Łukasz Kowalczyk – perkusja.

Paulina Lenda to wokalistka i autorka tekstów znana za sprawą niepowtarzalnej głębokiej barwy swojego niskiego głosu. Pochodzi ze Świdnicy. Muzycznie bardzo dużo czerpie z akustyki i muzyki folkowej - wśród największych inspiracji podaje takich artystów, jak: Damien Rice, Susie Suh, Ray LaMontagne, Noah Gundersen, James Vincent McMorrow, Patti Smith i Leonard Cohen, natomiast za niedościgniony życiowy wzór - Janis Joplin, dzięki której zakochała się w psychodelicznej muzyce/sztuce z lat 70, i przez którą chciała prowadzić hipisowski styl życia, podróżując i bawiąc się chwilą. Wychowywała się jednak, słuchając czarnej muzyki. Obecnie artyści, którzy mają duży wpływ na jej twórczość, to m.in. Tracy Chapman, Lauryn Hill, Lizz Wright, India Arie, Erykah Badu.
W 2008 r. została odkryta dzięki programowi "Mam Talent". W pierwszej polskiej edycji tego telewizyjnego show pojawiła się na scenie z coverem piosenki "Ready for love" z repertuaru India Arie. Ten szokujący występ tak dojrzałej 15. latki w telewizyjnym show pozwolił jej na zderzenie się z muzycznym rynkiem w Polsce. W 2014 roku Paulina nagrała swoją pierwszą płytę, zatytułowaną "Wolf Girl".

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Ethno Jazz Festival - TRIBUTE TO LEONARD COHEN

Wspaniały klimatyczny nastrój. Przepiękne wykonania utworów Leonarda. Niesamowity głos Pauliny
Ewa 09.11.2017 13:34
Ethno Jazz Festival - TRIBUTE TO LEONARD COHEN
Wrocław, 06.11.2017
Stary Klasztor - Sala Gotycka

Polecane z kategorii koncert