koncert

Ethno Jazz Festival - URMULI - Muzyka Świata w Starym Klasztorze

koncert

Ethno Jazz Festival - URMULI - Muzyka Świata w Starym Klasztorze

Ethno Jazz Festival - URMULI - Muzyka Świata w Starym Klasztorze - Bilety na koncert

Zespół Urmuli z Gruzji zagra w Starym Klasztorze!

Miłośników Gruzji zapraszamy 18 września na koncert pochodzącego z Tbilisi zespołu Urmuli.
Koncert odbędzie się w Sali Gotyckiej przy ul. Purkyniego 1 w ramach znanego cyklu Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze, prezentującego najciekawsze projekty etniczne z całego świata.
Podczas imprezy nie zabraknie okazji do spróbowania znakomitych gruzińskich win, które pozwolą nam pełniej wczuć się w atmosferę koncertu i, choć na krótko, przenieść się wprost do Gruzji.

URMULI to kwintet multiinstrumentalistów i wokalistów. Od ponad 20 lat rozsławiają kulturę muzyczną Gruzji, dając co roku wiele koncertów na całym świecie. Zespół ma w swym repertuarze niezwykle różnorodny repertuar, zarówno muzykę instrumentalną jak i polifoniczne pieśni, datowane na czasy średniowiecza. Tradycyjne ludowe melodie aranżowane są przez muzyków z zespołu, z zachowaniem cech i manier typowych dla gruzińskich pieśni wykonywanych solowo z towarzyszeniem tradycyjnych gruzińskich instrumentów jak i pieśni wielogłosowych, których struktura jest zróżnicowana regionalnie.

Dziś muzyka polifoniczna jest jednym z głównych elementów, dzięki któremu Gruzja jest rozpoznawalna na całym świecie. A zespół Urmuli prezentuje całą gamę bogactwa muzyki gruzińskiej, jednej z najstarszych kultur pogranicza Europy i Azji, której nieprzerwane tradycje sięgają tysiące lat wstecz, z uwzględnieniem także współczesności.

Skład zespołu :
Nugzar Kavtaradze – śpiew, phanduri, duduk
Shalva Abramashvili – śpiew, chuniri
David Ratiani – śpiew, chonguri-dabali bani
Tamaz Mamaladze – śpiew, phanduri-bani
Gela Tabashidze – śpiew, salamuri

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - URMULI - Muzyka Świata w Starym Klasztorze

???????, cudowne, wunderschön, wonderful!
???????, bardzo piękne!
To kwintet profesjonalistów, multiinstrumentalistów o wspaniałych głosach i doskonałym zgraniu. Bawią się starą gruzińską muzyką,jednocześnie dając z serca,duszy i ciała z pełnym zaangażowaniem, muzykę,która urzeka. Nastrój lekkości, humoru, przeplatanych powagą pieśni cerkiewnych udzielał się widowni. Przepiękny muzyczny wieczór.

Polecane z kategorii koncert