koncert

Ethno Jazz Festival - Wieczór Flamenco: ALEJANDRO SILVA TRIO

koncert

Ethno Jazz Festival - Wieczór Flamenco: ALEJANDRO SILVA TRIO

Ethno Jazz Festival - Wieczór Flamenco: ALEJANDRO SILVA TRIO - Bilety na koncert

Alejandro Silva Trio - wieczór flamenco w Vertigo!

Ethno Jazz Festival zaprasza 12 listopada na Wieczór Flamenco, którego gospodarzem będzie ALEJANDRO SILVA TRIO!
W programie koncertu znajdują się utwory z gatunku flamenco puro, czyli tradycyjne pieśni i tańce z różnych regionów Andaluzji. Podczas koncertu będzie można posłuchać nie tylko dźwięków dynamicznej gitary i zobaczyć ekspresyjny taniec ale także usłyszeć autentyczny, tradycyjny śpiew flamenco w wykonaniu rodowitego Andaluzyjczyka ze znanej w Hiszpanii rodziny wybitnych artystów flamenco z Kadyksu. Jako gwiazda wystąpi charyzmatyczny śpiewak Alejandro Silva oraz znani artyści polskiej sceny flamenco biorący udział w wielu projektach muzycznych i tanecznych: Anna Mendak-taniec, Damian Kowaliński -gitara

https://youtu.be/toXruYkaIrg
https://m.youtube.com/watch?v=kGPK6zNqih0
https://m.youtube.com/watch?v=m2qdfFeZmks
https://youtu.be/fHsMBDY366c

ALEJANDO SILVA - Urodzony w 1984 roku w Kadyksie. Syn śpiewaka flamenco Juana Silva i tancerki flamenco Carmen Cea. Od urodzenia otoczony był kulturą flamenco. Swoją profesjonalną karierę zaczął w wieku 15 lat występując w niezliczonych teatrach. Wielokrotnie występował z najsłynniejszymi tancerzami i tancerkami flamenco. Zdobywca wielu nagród na najbardziej prestiżowych konkursach śpiewu flamenco w Hiszpanii. Akompaniowali mu najlepsi hiszpańscy gitarzyści. Jego repertuar to zarówno tradycyjne flamenco jak i tzw. flamenco nuevo, czyli nowoczesna forma interpretowania tej sztuki. Jego występy przepełnione są energią i napięciem, ale przede wszystkim jest to pokaz jego mistrzowskich umiejętności wokalnych.

DAMIAN KOWALIŃSKI- pierwszy polski gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli , gdzie spędził dużo czasu pobierając lekcje u najlepszych mistrzów tego gatunku.

ANNA MENDAK - jedna z pierwszych i najbardziej znanych w Polsce tancerek orientalnych i flamenco, przez ponad 20 lat pracy scenicznej wystąpiła wraz z zespołami i solowo jako "Samira" na wielu festiwalach i imprezach zarówno artystycznych jak i komercyjnych, wielokrotnie była zapraszana jako ceniony pedagog podczas licznych festiwali tańca i na zaproszenie szkół tańca i ośrodków kultury i sztuki w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - Wieczór Flamenco: ALEJANDRO SILVA TRIO

Super! Duża ekspresja i zaangazowanie.

Polecane z kategorii koncert