koncert

Ethno Jazz Festival prezentuje: CRISTINA BRANCO

koncert

Ethno Jazz Festival prezentuje: CRISTINA BRANCO

Ethno Jazz Festival prezentuje: CRISTINA BRANCO - Bilety na koncert

Ethno Jazz Festival prezentuje: CRISTINA BRANCO | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Cristina Branco - kolejna wielka gwiazda fado we Wrocławiu!

Cierpienie, tęsknota czy uczucie bezsilności w kontakcie z nieugiętym losem – to odcienie emocji, o których traktują, wywodzące się z biednych dzielnic portowych Portugalii pieśni fado.

Gatunek ten w świecie rozsławiły głosy Amalii Rodrigues, Any Moury, Misi czy niedawno goszczącej we Wrocławiu na Ethno Jazz Festival - Marizy.
Do tego zacnego grona młodych, uzdolnionych portugalskich pieśniarek od ponad dekady zalicza się także urodzona w ojczyźnie fado Cristina Branco.

Ethno Jazz Festival ma przyjemność zaprosić na wrocławski występ artystki w ramach europejskiej trasy promującej jej najnowszą płytę pt. "Menina".

Jedyny w Polsce koncert odbędzie się 17 marca w znanej miłośnikom dobrej muzyki Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Przed sięgnięciem po fado, zainteresowania Cristiny Branco krążyły wokół jazzu i innych odmian tradycyjnej muzyki portugalskiej. W świat melancholijnych pieśni wprowadził ją jej dziadek przedstawiając dokonania królowej tego gatunku Amalii Rodrigues. Branco, podobnie jak Mariza, nie boi się eksperymentować zarówno z warstwą liryczną jak i brzmieniową, nie zrywa z tradycją, lecz szuka tego, co w niej najlepsze i prezentuje w bardzo osobisty, przepełniony emocją sposób. Słychać przy tym szczególnie jej dawne fascynacje jazzem.

Kariera zapisana na ponad dziesięciu albumach a także doświadczenia setek koncertów na całym świecie, stawia Cristinę Branco i jej twórczość między wyrafinowaniem i tradycją, a muzyczną innowacją.

Jesienią 2016 roku został wydany nowy album "Menina". "Menina" przedstawia utwory napisane dla Cristiny Branco przez nowych kompozytorów z różnych zakątków muzyki portugalskiej: Pedro da Silva Martins i Luís Martins (Deolinda), Mario Laginha oraz autorów tekstów: Kalaf (Buraka Som Sistema) i znanego pisarza António Lobo Antunes.

Podczas koncertów artystce towarzyszy zespół w składzie: Bernardo Moreira (kontrabas), Luis Figueiredo (fortepian) i Bernardo Couto (portugalska gitara).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Wydarzenie o którym szybko nie da się zapomnieć !!!
Koncert boski ????! Organizacja i nagłośnienie również super ????

Polecane