koncert

FISMOLL

koncert

FISMOLL

FISMOLL - Bilety na koncert

Ten fenomenalny artysta mimo bardzo młodego wieku udowodnił, że w Polsce można tworzyć muzykę na najwyższym, światowym poziomie. Wysmakowane i dojrzałe kompozycje Fismolla zaskakują liryzmem. Dzięki umiejętnościom wokalnym i znakomitej grze na gitarze uznawany jest za jednego z najlepszych polskich muzyków. W 2013 roku zaskoczył wszystkich niezwykle dojrzałym debiutanckim albumem "At Glade", a dwa lata później potwierdził swoją wyjątkowość drugą płytą "Box Of Feathers".

Fismoll to młody, niezwykle dojrzały polski singer-songwriter światowej klasy, o natychmiast rozpoznawalnym stylu i głosie, doceniony na międzynarodowych festiwalach (m.in. The Great Escape, Eurosonic Noorderslag, Sziget, United Island, dwukrotnie na Open'er Festival). Związany jest od początku swojej kariery z warszawską wytwórnią płytową NEXTPOP, w której rozmaitych produkcjach bierze aktywny udział również jako muzyk i realizator. W ciągu dwóch lat od wydania debiutanckiej płyty „At Glade” zagrał ogromną ilość koncertów zarówno ze swoim znakomitym zespołem jak i solo, podbijając z łatwością publiczność. Bywa porównywany do Ólafura Arnaldsa i Sigur Rós, ale chodzi własnymi ścieżkami. Z ogromną łatwością łączy baśniowy klimat kompozycji z poruszającymi melodiami, świeżość i przebojowość z bardzo intymnym przekazem. Muzyka, którą proponuje swojej publiczności nie jest łatwa, ale Fismoll nie idzie na żadne kompromisy. I słusznie - jego debiutancka płyta „At Glade" znalazła się wśród 10 najlepszych albumów roku wg rankingu „Gazety Wyborczej” oraz była nominowana do nagrody Fryderyka jako Debiut Roku, a promujący ją singiel „Let’s Play Birds” odniósł sukces na Liście Przebojów Trójki. Drugi album Fismolla "Box Of Feathers" to niezwykle intensywne emocjonalnie muzyczne dzieło wysokiej próby. Pełne odcieni i kontrastów, w którym splatają się ze sobą finezja i surowość, przestrzeń i dynamika, spokój i energia. Podobnie jak na pierwszej płycie Fismoll imponuje bogactwem melodii, oryginalnymi aranżacjami i światowej klasy kompozycjami.

Fismoll słynie również z genialnych koncertów i doskonałego kontaktu z publicznością, która docenia jego skromność, profesjonalizm i rozbrajający urok osobisty. Każdy jego występ pozostawia niedosyt. Tym bardziej cieszy, że podczas wrocławskiego koncertu zabrzmią piosenki z nowej płyty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje FISMOLL

Rewelacyjny koncert, bardzo nastrojowy.
it was something wonderful.. so pure and so inspirational. LOVE
Przepiękny koncert, miło, kameralnie, nastrojowo, idealnie jak zwykle Fismoll
Było Super
Radio Silesia 20.04.2015 10:02
troszkę nie moja bajka, jednak bardzo pozytywnie.

Polecane z kategorii koncert