koncert

FISZ EMADE TWORZYWO: Numer 1

koncert

FISZ EMADE TWORZYWO: Numer 1

FISZ EMADE TWORZYWO: Numer 1 - Bilety na koncert

„Zwykły” to nowy utwór Fisz Emade Tworzywo, zapowiadający wydawnictwo podsumowujące działalność zespołu w latach 2000-2011, czyli okresu współpracy z hiphopową wytwórnią Asfatl Records. To czas, kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane, jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru, ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90., kiedy to hiphop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.

„Chociaż trudno mi określić gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiałaby tak, a być może w ogóle nie byłoby nas na scenie muzycznej, gdyby nie hiphop lat 90. i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS. Od pierwszego singla, który doczekał się teledysku „Polepiony” przez utwory, które zawojowały listę przebojów kultowej Radiostacji ("Czerwona sukienka", "Sznurowadła", "30 cm") po płytę nagraną w hołdzie swoim inspiracjom – "Zwierzę bez nogi".

Płyta dokumentuje prawie 15 lat „stylu bla bla bla” – pierwszego etapu twórczości braci Waglewskich. Dwupłytowy album zatytułowany „Numer 1” ukaże się w marcu 2018. Będzie zawierał 26 utworów wyselekcjonowanych przez Fisza. Znajdą się tu także dwa nowe utwory, w tym „Zwykły”, do którego teledysk wyreżyserował Filip Bartczak.
https://www.youtube.com/watch?v=YhJiGqtGtW0

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje FISZ EMADE TWORZYWO: Numer 1

Świetny klimat ,naprawde doobry koncert ;). Jedynie co , to dla mnie osobiście zabrakło 'Czerwonej sukienki' .
Mylfon 23.04.2018 19:07
Było super!
Kamila 11.04.2018 21:16
Koncert rewelacja, czekam na kolejny :)
Świetny koncert - świetny wykonawca
Fisz niesamowity jak zawsze! Nie mam żadnych zastrzeżeń :)
Zuza 06.04.2018 14:14
Świetny występ, na bardzo wysokim poziomie: artystycznie, dźwiękowo. Muzyka Fisza Emade i Tworzywa idealnie wpasowuje się w klimat Lizarda. Bardzo dziękuję :)
kamisz 06.04.2018 11:45
Super koncert, dobrze nagłośniony, fajnie że zespół sięgnął po kawałki z początku swojej działalności! THX
wiewior76 06.04.2018 11:30
Bardzo dobry koncert. Była moc.
Dobra organizacja, serwis BILETYNA pomocny i dostępny, wysoko oceniam i dziękuję. Artyści wspaniali, profesjonalni, z szacunkiem dla słuchaczy, grali z 4 bisami. Wspaniali!! Lekki problem z akustyką, ale urok Fisza zmógł technikę
Zawsze, wszędzie, każdemu polecam pójście na koncert Fisza.
a.nastazja 06.04.2018 08:34

Polecane z kategorii koncert