Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

Fedrowani w godce - 12. edycja Konkursu Gawędziarskiego

koncert

Fedrowani w godce - 12. edycja Konkursu Gawędziarskiego

Fedrowani w godce - 12. edycja Konkursu Gawędziarskiego - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Koncert galowy ZPiT Vladislavia „Fedrowani w godce"

Stowarzyszenie „Vladislavia" wraz Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. Koncert galowy z udziałem laureatów 12. edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce" odbędzie się 17 grudnia o godz. 16:00 . W przypadku dużego zainteresowania odbędzie się drugi koncert o godz. 18:30.

Podczas wydarzenia na scenie pojawią się artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia", którzy zaprezentują śląskie tańce i pieśni. Nie zabraknie dobrego śląskiego humoru i pozytywnych emocji. Koncert wpisał się już na stałe w grudniowy kalendarz imprez Wodzisławskiego Centrum Kultury i cieszy się co roku sporą popularnością. Prócz muzyki i tańca na scenie zaprezentują się najlepsi gawędziarze z powiatu Wodzisławskiego, którzy zaprezentują opowiadania odnoszące do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Nie bez powodu wydarzenie odbywa się w grudniu. Jest to ściśle związane ze świętem wszystkich górników i ich patronki św. Barbary.

  • Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Wodzisławia Śląskiego oraz okolic na ten wyjątkowy koncert. To niezwykle ważne, by pamiętać o naszej, śląskiej tożsamości regionalnej. Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia działający w Wodzisławskim Centrum Kultury wykonuje ogrom pracy, by pielęgnować nasze rodzime tradycje i przekazywać je całym pokoleniom, za co im bardzo dziękuję i z całego serca gratuluję – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Pomysłodawczynią i głównym koordynatorem „Fedrowania w godce" jest Dominika Brzoza-Piprek, główny choreograf i instruktor ZPiT Vladislavia, Prezes Stowarzyszenia „Vladislavia", prezenterka telewizyjna. Patronat medialny nad tegoroczną imprezą objęła TVP3 Katowice. Partnerem „Fedrowania w godce" jest Muzeum Miejskie w Wodzisławiu Śląskim. Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się w jego regulaminie oraz na stronie internetowej www.wck.wodzisalw-slaski.pl. Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w kasie WCK lub za pośrednictwem strony WCK.

  • Kto w tym roku okaże się najlepszym gawędziarzem w swojej kategorii wiekowej? Tego dowiemy się już 17 grudnia na uroczystej Gali Konkursu Gawędziarskiego "Fedrowani w godce", na którą już dziś serdecznie zapraszam do WCK – mówi Dominika Brzoza-Piprek.

Stowarzyszenie „Vladislavia" oraz Wodzisławskie Centrum Kultury od lat współpracują wspólnie tworząc przestrzeń to tworzenia i propagowania kultury ludowej, folkloru, tańca i śpiewu. Działający od 40 lat Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia zrzeszony w Amatorskim Ruchu Artystycznym ARA wychował i nadal wychowuje dzieci, młodzież i dorosłych do życia w poszanowaniu wartości kulturowych i świadomego uczestnictwa w kulturze. W roku 2022 zespół obchodził swój znakomity jubileusz. Vladislavia została uhonorowana prestiżową nagrodą pn. „Marka Śląskie" w konkursie zorganizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Założycielką zespołu jest pani Wanda Bukowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Fedrowani w godce - 12. edycja Konkursu Gawędziarskiego

Bajunia:)
Mirek 18.12.2022 20:31
Fedrowani w godce - 12. edycja Konkursu Gawędziarskiego
Wodzisław Śląski, 17.12.2022
Wodzisławskie Centrum Kultury
Było wspaniałe
Agata 18.12.2022 08:26
Fedrowani w godce - 12. edycja Konkursu Gawędziarskiego
Wodzisław Śląski, 17.12.2022
Wodzisławskie Centrum Kultury

Polecane z kategorii koncert