Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Feel the Reel - muzyka i taniec irlandzki

koncert

Feel the Reel - muzyka i taniec irlandzki

Feel the Reel - muzyka i taniec irlandzki - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

"Feel the Reel"
"Feel the Reel" to muzyczno-taneczny spektakl tancerzy Treblers oraz zespołu muzyki irlandzkiej Taorluath. Zapraszamy Was w niezapomnianą podróż po Szmaragdowej Wyspie, podczas której odwiedzimy razem miejsca, które łączy irlandzki duch i muzyka. Zawitamy na tajemnicze wrzosowiska, wichrowe klify i do zasnutych mgłą dolin. Zajrzymy na swojską prowincję aby zatańczyć tradycyjne ceili. Przywitamy się ze szkockimi sąsiadami i poznamy historię napiętej atmosfery w Belfaście. Przemierzając niespokojne północne morza, dotrzemy też do irlandzkich emigrantów w Stanach Zjednoczonych. Widowiskowy step oraz delikatny taniec w miękkich butach przy akompaniamencie wspaniałej muzyki na żywo pozwoli Wam przenieść się na Zieloną Wyspę i poczuć prawdziwy klimat Irlandii.

Treblers
Treblers to warszawski zespół tańca irlandzkiego założony w 2012 roku, kiedy to tancerze znanych i cenionych warszawskich zespołów, których korzenie sięgają 1991 roku, połączyli siły i zaczęli razem współtworzyć choreografie. Nazwa zespołu pochodzi od podstawowego elementu tanecznego w stepie – "treble". W naszym repertuarze znajdują się zjawiskowe tańce w tradycyjnych irlandzkich baletkach oraz uwielbiany przez publiczność porywający step irlandzki. Wśród naszych tancerzy są wielokrotni mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim. Treblers to jedyny zespół w Polsce z tak utytułowanymi artystami, prezentującymi najwyższy międzynarodowy poziom tańca irlandzkiego.
Na koncie mamy występy na różnego rodzaju festiwalach muzycznych, eventach tematycznych oraz imprezach integracyjnych, zarówno solowo jak i przy akompaniamencie muzyki najlepszych polskich zespołów grających muzykę
irlandzką - obecnie współpracujemy z zespołem Taorluath.

Taorluath
Zespół gra energetyczną muzykę folkową z najwyższą dbałością o tradycyjne wykonania, nie stroniąc także od autorskich kompozycji oraz nowoczesnych aranżacji. Taorluath jest obecny na dużych i małych scenach w kraju i za granicą. Począwszy od występów na tradycyjnych potańcówkach, przez koncerty z tanecznym show “Feel the Reel” aż po festiwale i wszelkiego rodzaju eventy. Podczas koncertów muzycy używają instrumentów charakterystycznych dla muzyki celtyckiej z niepowtarzalnymi wielkimi dudami szkockimi na czele a także irlandzkim bodhranem, fiddle, mandoliną i innymi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Feel the Reel - muzyka i taniec irlandzki

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert