koncert

Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale

koncert

Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale

Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Bilety na koncert

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale” powraca! Impreza, od wielu lat zadomowiona w kulturze muzycznej Wrocławia, odbędzie się tradycyjnie na przełomie czerwca i lipca – nasz plenerowy festiwal rozpocznie się w piątek 25 czerwca i potrwa do niedzieli 4 lipca.

Gospodarzem „Wieczorów w Arsenale” będzie, jak zwykle, Orkiestra Kameralna Wratislavia, której dyrektorem artystycznym jest Jan Stanienda. Organizatorzy mają nadzieję, że publiczność, spragniona po lockdownie kontaktu z żywą muzyką, nie zawiedzie i tłumnie pojawi się na festiwalowych koncertach. Atutów „Wieczory” mają wiele, a ten podstawowy w tym roku ma szczególne znaczenie: koncerty odbywają się na świeżym powietrzu, na dziedzińcu zabytkowego wrocławskiego Arsenału. Oczywiście wszelkie względy bezpieczeństwa sanitarnego zostaną zachowane, słuchacze pozostawać będą w stosownym dystansie i w liczbie mniejszej niż pozwalałaby na to przestrzeń Arsenału w normalnych warunkach.

„Wieczory w Arsenale” proponują w tym roku muzyczne atrakcje, które powinny sprawić, że publiczność zapomni o wielu miesiącach odwołanych koncertów i zakazie organizowania imprez plenerowych. Festiwal poświęcony jest muzyce kameralnej i różnym jej gatunkom i konwencjom. Już pierwszy „Wieczór” 25 czerwca zaskoczyć może „kameralnymi ciekawostkami” w programie. Dwa znane utwory – Koncert fortepianowy f-moll Chopina oraz I Symfonia C-dur Beethovena – zabrzmią w wersjach kameralnych, w których obsada ograniczona jest wyłącznie do instrumentów smyczkowych. Powoduje to inne brzmienie tych cenionych arcydzieł. Solistą w Koncercie Chopina będzie pianista Mateusz Krzyżowski.

Największą jednak gwiazdą festiwalu będzie bez wątpienia Magda Umer. Z mistrzynią poetyckiej piosenki spotkać się można 1 i 2 lipca (czwartek i piątek). Usłyszymy tak znane utwory, jak „Koncert jesienny”, „Okularnicy”, „Miasteczko Bełz”, „Ach panie, panowie, „Portofino”, „Już czas na sen”. Piosenkarce towarzyszyć będzie pianista Wojciech Borkowski. Następnego dnia festiwal nadal pozostanie w kręgu poezji, tym razem jednak poezji wyrażanej tylko za pomocą dźwięków instrumentu. Sprawi to występ duetu fortepianowego Duo Granat & Kreda (pianiści Tamara Granat i Adrian Kreda), zespół przedstawi wybór kompozycji Franza Schuberta, wczesnoromantycznego mistrza pieśni.

Ogniste argentyńskie tango zagości na festiwalu w środę 30 czerwca, a to za sprawą takich utworów, jak „Historia Tanga” Astora Piazzolli czy fragmentów jego „Tango Suite”. Wieczór ten uświetnią swoją obecnością skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska oraz Woch & Guzik Duo (gitarzyści Adam Woch i Robert Guzik). Nie zabraknie na festiwalu dużej porcji klasycznej kameralistyki, reprezentowanej przez dzieła najbardziej znanych kompozytorów. Młodziutki wiolonczelista Piotr Olesz wystąpi 27 czerwca w Koncercie wiolonczelowym C-dur Josepha Haydna (w programie również Divertimento Feliksa Janiewicza i 39 Symfonia Haydna). Pianista Krzysztof Stanienda i soliści Orkiestry Kameralnej Wratislavia zagrają utwory kameralne Beethovena, Schumanna i Saint-Saëns’a (sobota 26 czerwca). Na zakończenie festiwalu 4 lipca zabrzmi muzyka mistrzów baroku. W wykonaniu artystów Orkiestry Kameralnej Wratislavia pod kierunkiem Jana Staniendy publiczność posłucha utworów Vivaldiego, Bacha i Telemanna.

Wszystkie koncerty, poza finałowymi, rozpoczynają się o godz. 20.

Bardzo cieszymy się na możliwość powrotu do wrocławskiego Arsenału – życzmy sobie wszyscy bezpiecznych i cudownych muzycznie Wieczorów!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Mozart, Chopin, Beethoven!

 KUP BILET

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - KARNETY

 KUP BILET

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Tria i kwartety fortepianowe

 KUP BILET

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Wiolonczela i Haydn

 KUP BILET

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Historia Tanga

 KUP BILET

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Magda Umer

 KUP BILET

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Magda Umer

 KUP BILET

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Fortepian na 4 ręce

 KUP BILET

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Perły Baroku

 KUP BILET

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Perły Baroku cz. 2

 KUP BILET
WIĘCEJ

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetny koncert. Repertuar b.dobrze dobrany i rewelacyjnie wykonany.Duża kultura i poczucie humoru wykonawców. Wspaniała atmosfera.
Bardzo nam się podobał ten koncert,pod KAŻDYM WZGLĘDEM:muzycznym,wokalnym,scenicznym.Wyróżniał się dużą kulturą wykonawców,elegancją i szacunkiem dla publiczności,
Podarowalam ten koncert moim znajomym z Niemiec. Oboje sa znawcami muzyki klasycznej. Ona sama gra w amatorskiej orkiestrze kameralnej na skrzypcach. Konzertem bylismy zachwyceni. Wykonanie na bardzo wysokim poziome. Dobry dobor utworow. Kompozycja Rodrigo Flores López bardzo nam sie podobala. Mlodymi wirtuozami bylismy zachwyceni i urzeczeni. Zyczymy im wielu sukcesow na scenie muzycznej, ale tez udanego zycia prywatnego. Bardzo udany wieczor. Diekujemy.
Po prostu rewelacja. Nie można lepiej spędzić sobotniego wieczoru. Muzycy z najwyższej półki.
Doskonały koncert! Brawo!
Cudowny występ w pięknym otoczeniu. Słucham właśnie zakupionej podczas koncertu płyty i przenoszę w nostalgiczne lata międzywojenne!
Bawiliśmy się doskonale. Koncert był rewelacyjny.Wspaniały wokalista, świetny repertuar i bardzo dobry zespół muzyczny. Nawet pogoda w trakcie koncertu dopisała.
Wspaniały wieczór, pomimo deszczu impreza się odbyła/zadaszenie /mnóstwo osób zostało porwanych i zauroczonych muzyką fado, ciepła aura sprawiła, że poczuliśmy się jak w Lizbonie.
Rewelacyjny wieczór z Fado
Wspaniały koncert!
Miejsce i muzyka... idealnie dobrane

Polecane