koncert

Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale

koncert

Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale

Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale - Bilety na koncert

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale” powraca! Impreza, od wielu lat zadomowiona w kulturze muzycznej Wrocławia, odbędzie się tradycyjnie na przełomie czerwca i lipca – nasz plenerowy festiwal rozpocznie się w piątek 25 czerwca i potrwa do niedzieli 4 lipca.

Gospodarzem „Wieczorów w Arsenale” będzie, jak zwykle, Orkiestra Kameralna Wratislavia, której dyrektorem artystycznym jest Jan Stanienda. Organizatorzy mają nadzieję, że publiczność, spragniona po lockdownie kontaktu z żywą muzyką, nie zawiedzie i tłumnie pojawi się na festiwalowych koncertach. Atutów „Wieczory” mają wiele, a ten podstawowy w tym roku ma szczególne znaczenie: koncerty odbywają się na świeżym powietrzu, na dziedzińcu zabytkowego wrocławskiego Arsenału. Oczywiście wszelkie względy bezpieczeństwa sanitarnego zostaną zachowane, słuchacze pozostawać będą w stosownym dystansie i w liczbie mniejszej niż pozwalałaby na to przestrzeń Arsenału w normalnych warunkach.

„Wieczory w Arsenale” proponują w tym roku muzyczne atrakcje, które powinny sprawić, że publiczność zapomni o wielu miesiącach odwołanych koncertów i zakazie organizowania imprez plenerowych. Festiwal poświęcony jest muzyce kameralnej i różnym jej gatunkom i konwencjom. Już pierwszy „Wieczór” 25 czerwca zaskoczyć może „kameralnymi ciekawostkami” w programie. Dwa znane utwory – Koncert fortepianowy f-moll Chopina oraz I Symfonia C-dur Beethovena – zabrzmią w wersjach kameralnych, w których obsada ograniczona jest wyłącznie do instrumentów smyczkowych. Powoduje to inne brzmienie tych cenionych arcydzieł. Solistą w Koncercie Chopina będzie pianista Mateusz Krzyżowski.

Największą jednak gwiazdą festiwalu będzie bez wątpienia Magda Umer. Z mistrzynią poetyckiej piosenki spotkać się można 1 i 2 lipca (czwartek i piątek). Usłyszymy tak znane utwory, jak „Koncert jesienny”, „Okularnicy”, „Miasteczko Bełz”, „Ach panie, panowie, „Portofino”, „Już czas na sen”. Piosenkarce towarzyszyć będzie pianista Wojciech Borkowski. Następnego dnia festiwal nadal pozostanie w kręgu poezji, tym razem jednak poezji wyrażanej tylko za pomocą dźwięków instrumentu. Sprawi to występ duetu fortepianowego Duo Granat & Kreda (pianiści Tamara Granat i Adrian Kreda), zespół przedstawi wybór kompozycji Franza Schuberta, wczesnoromantycznego mistrza pieśni.

Ogniste argentyńskie tango zagości na festiwalu w środę 30 czerwca, a to za sprawą takich utworów, jak „Historia Tanga” Astora Piazzolli czy fragmentów jego „Tango Suite”. Wieczór ten uświetnią swoją obecnością skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska oraz Woch & Guzik Duo (gitarzyści Adam Woch i Robert Guzik). Nie zabraknie na festiwalu dużej porcji klasycznej kameralistyki, reprezentowanej przez dzieła najbardziej znanych kompozytorów. Młodziutki wiolonczelista Piotr Olesz wystąpi 27 czerwca w Koncercie wiolonczelowym C-dur Josepha Haydna (w programie również Divertimento Feliksa Janiewicza i 39 Symfonia Haydna). Pianista Krzysztof Stanienda i soliści Orkiestry Kameralnej Wratislavia zagrają utwory kameralne Beethovena, Schumanna i Saint-Saëns’a (sobota 26 czerwca). Na zakończenie festiwalu 4 lipca zabrzmi muzyka mistrzów baroku. W wykonaniu artystów Orkiestry Kameralnej Wratislavia pod kierunkiem Jana Staniendy publiczność posłucha utworów Vivaldiego, Bacha i Telemanna.

Wszystkie koncerty, poza finałowymi, rozpoczynają się o godz. 20.

Bardzo cieszymy się na możliwość powrotu do wrocławskiego Arsenału – życzmy sobie wszyscy bezpiecznych i cudownych muzycznie Wieczorów!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale

pięknie się słuchało świetnych mistrzów gitar i mistrzyni skrzypiec, zwłaszcza, ze okoliczności miejsca i przyrody wspaniałe
Wyjątkowy głos i repertuar! Było pięknie!
Koncert cudny..Magda Umer Mistrz mowy polskiej pięknymi mądrymi piosenkami przeprowadziła nas przez życie .wspaniały wieczór w pełnej nostalgii atmosferze...
Szkoda,że taki krótki.Poza tym bardzo dobry.
wszystko było super - niezapomniana atmosfera, doskonała organizacja spektaklu, super koncert , urokliwe miejsce
jak zawsze na tym festiwalu-finał z muzyką barokową, dobraną ze smakiem i znawstwem epoki. Piękne wykonanie, dowcipne zakończenie bisowania. Bravo
Wspaniała ciepła charyzmatyczna artystka, fantastyczny koncert , piękne refleksyjne utwory. Czysta przyjemność !!!
Wspaniały koncert, piękna muzyka. Na dziedzińcu Arsenału artystom towarzyszą, jak zawsze ptaki. Polecam.
Koncert bardzo mi się podobał. Niezwykła artystka o niezwyklej kulturze i poczuciu humoru.
Magda Umer nostalgiczna i klimatyczna w tym pięknym otoczeniu arsenałowym.Dla mnie wspomnienia z młodości, ale widziałam też młodych ludz , którym się autentycznie podobało
Świetnie zorganizowany koncert. Pani Magda w doskonałej formie. Wnętrze Arsenału z podświetlonymi lampami - bajkowe!
Przecudowny koncert, niesamowita energia i przede wszystkim wyjątkowa osoba w postaci Magdy Umer. Polecam. Niepowtarzalne przeżycie.
Wspaniały koncert, niepowtarzalna atmosfera letniej sceny w Arsenale
Koncert, jak zawsze, jest miłym wydarzeniem. Zawsze przyjemnie obserwować i słuchać muzyków, którzy wkładają całą duszę w to, czego nam dostarczają zwłaszcza, jeśli są to bardzo młodzi.
Piękne utwory, znakomite wykonanie, radość dla uszu i duszy. Uwaga techniczna z poprzedniego maila została zrealizowana a informację o tym otrzymaliśmy przy wejściu - to się nazywa organizacja. Dziękujemy.
Jak zwykle cudowny koncert , ciekawy repertuar i mistrzowskie wykonanie . Jestem pod wrażeniem młodego pianisty Mateusza Krzyżowskiego - duży talent . Wspaniale , że festiwal promuje młodych , zdolnych muzyków . Brawo !!!
Tęskniłam za muzyką na żywo. Wykonanie fantastyczne, odpłynęłam.
Piękny koncert
Fantastyczne miejsce na muzykę kameralną, dyskrecja organizatorów, muzycy - klasa, program-rzecz gustu i smaku, dla nas był pierwszym wyborem. To nie pierwszy i nie ostatni nasz festiwalowy udział. Polecamy, obecność obowiązkowa
Nasi ulubieni twórcy muzyki, utwory dobrane znakomicie. Orkiestra w znakomitej formie, czuć i słychać jak kipi nutami a takty biegają po plecach w formie dreszczy. Rewelacja oby tak dalej. Uwaga techniczna - reflektory nad sceną świecą po oczach.
Doskonały występ, zwłaszcza II koncert fortepianowy Chopina był popisem wirtuozerii i wdzięku.
Piękna muzyka, klimatyczna przestrzeń i radość z powrotu do możliwości uczestniczenia w koncercie w realu.
Świetny koncert. Repertuar b.dobrze dobrany i rewelacyjnie wykonany.Duża kultura i poczucie humoru wykonawców. Wspaniała atmosfera.
Bardzo nam się podobał ten koncert,pod KAŻDYM WZGLĘDEM:muzycznym,wokalnym,scenicznym.Wyróżniał się dużą kulturą wykonawców,elegancją i szacunkiem dla publiczności,
Podarowalam ten koncert moim znajomym z Niemiec. Oboje sa znawcami muzyki klasycznej. Ona sama gra w amatorskiej orkiestrze kameralnej na skrzypcach. Konzertem bylismy zachwyceni. Wykonanie na bardzo wysokim poziome. Dobry dobor utworow. Kompozycja Rodrigo Flores López bardzo nam sie podobala. Mlodymi wirtuozami bylismy zachwyceni i urzeczeni. Zyczymy im wielu sukcesow na scenie muzycznej, ale tez udanego zycia prywatnego. Bardzo udany wieczor. Diekujemy.
Po prostu rewelacja. Nie można lepiej spędzić sobotniego wieczoru. Muzycy z najwyższej półki.
Doskonały koncert! Brawo!
Cudowny występ w pięknym otoczeniu. Słucham właśnie zakupionej podczas koncertu płyty i przenoszę w nostalgiczne lata międzywojenne!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert