koncert

Festiwal Warszawa Singera

koncert

Festiwal Warszawa Singera

Festiwal Warszawa Singera - Bilety na koncert

2 września, piątek, godz. 20.00 - Koncert Danqi Stankiewicz w ramach Festiwalu Warszawa Singera "**Warszawo ma"**
„Warszawo ma” – spektakl słowno-muzyczny z efektami audiowizualnymi, oparty na twórczości poetów i kompozytorów pochodzenia żydowskiego. Wiersze Zuzanny Ginczanki, Miriam Ulinower, Renaty Kościelniak, Władysława Szlengla uzupełniają piosenki, które powstały przed, w czasie i po wojnie. Dzięki takim kompozytorom jak: Casimir Oberfeld, Zygmunt Białostocki, Aleksander Nowacki, Aleksander Olszaniecki czy Tomasz Krezymon piękno muzyki żydowskiej w sposób mistrzowski przedstawiają Danuta Stankiewicz (piosenkarka) z zespołem klezmerskim pod kierownictwem Michała Salamona (piano). Przedsięwzięcie otrzymało wiele prestiżowych nagród. Gościnnie wiersze recytuje Tina Winnicka aktorka Teatru Żydowskiego w Warszawie.
Danuta Stankiewicz - polska piosenkarka, która wydała 24 płyty solowe. Występowała w ponad 30 krajach świata, jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina, stypendystką Rządu Francuskiego, zdobywczynią ponad 50 nagród i wyróżnień na festiwalach krajowych i zagranicznych.

4 września, niedziela, godz. 18.00 - Koncert Olgi Avigail w ramach Festiwalu Warszawa Singera "**Shnirele Perele"**
Zapraszamy na wyjątkowy koncert pieśni żydowskich z udziałem Olgi Avigail, artystki mieszającej na stałe w Jerozolimie. W programie magiczne ludowe ballady w jidisz, chasydzkie niguny oraz żydowskie pieśni nocy.
Skład zespołu:
Olga Avigail - wokal
Marta Maślanka - cymbały
Małgorzata Szarlik-Woźniak - skrzypce

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Festiwal Warszawa Singera

Cudownie klimatyczny koncert, świetnie zorganizowany i zagrany.
Rewelacyjny klimatyczny koncert wspaniale oddający klimat starej Warszawy, ciekawe pierwszy raz dostępne w Polsce materiały filmowe, wspaniali muzycy i oczywiście Pani Danuta Stankiewicz doskonała wokalistka. Do poziomu koncertu nie dorośli jedynie rodzice jakiegoś marudzącego prze cały koncert kilkuletniego dziecka, które krzycząc utrudniało zarówno odbiór słuchaczom jak i koncentrację i występ wykonawcom. Proponuję aby na tak poważne klimatycznie i uczuciowo wydarzenia teatralne obowiązywał zakaz wstępu z małymi niepotrafiącymi się zachować dziećmi ( to nie wina dzieci lecz rodziców) tak zresztą jak w Teatrze Kamienica u Emiliana Kamińskiego - gdzie dzieci nie są wpuszczane i tym samym nie oglądają sztuk, których nie są w stanie zrozumieć a przede wszystkim nie zakłócają odbioru pozostałym widzom :)

Polecane z kategorii koncert