koncert

Finał Eklektik Session 2019: Yossi Fine & Ben Aylon + Eklektik Orchestra

koncert

Finał Eklektik Session 2019: Yossi Fine & Ben Aylon + Eklektik Orchestra

Finał Eklektik Session 2019: Yossi Fine & Ben Aylon + Eklektik Orchestra - Bilety na koncert

Finał festiwalu odbędzie się w niecodziennej przestrzeni – hali serwisowej salonu samochodowego Mercedes–Benz Grupa Wróbel – z udziałem artystów z Japonii, Turcji, Izraela, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Norwegii, z pogranicza wielu stylistyk, reprezentujących odmienne kultury. Występ orkiestry poprzedzi koncert Blue Desert, po którym należy spodziewać się eksplozji energii, hipnotycznych melodii, płonących rytmów i niekończącej się wirtuozerii. Muzyka zespołu łączy Izrael i Palestynę. Jest także mieszanką transu, dubu, dźwięków Dabke i Gnawa.

Muzyka Blue Desert opiera się na regionalnych stylach muzycznych Bliskiego Wschodu, łącząc ludzi z różnych grup etnicznych. Muzycy nawołują: Come together on the dance floor!, przekraczając granice muzyczne regionu Izraela i Palestyny, muzyki Dabke, świeżego mixu Dub, Gnawa i Trance. W napędzie Bass 4X4, powtarzając hipnotyczne melodie, płonące rytmy i niekończącą się wirtuozerię, muzyka zespołu zabiera nas na wzgórza Jerozolimy po wydmy Sahary, do oazy Błękitnej Pustyni. Yossi Fine to jeden z najbardziej znanych muzyków i producentów na świecie. Nominowany był do nagrody Grammy. Wyprodukował ponad 40 albumów, 20 z nich okrywając złotem, wiele platyną. Yossi Fine nagrywał i występował m.in. z Davidem Bowie, Lou Reedem, Gil Evans Orchestra, Vieux Farka Toure, Meshell Ndegeocello. W Blue Desert ten uznany basista gra na specjalnej mikrotonowej gitarze, którą zbudował pod wpływem tradycyjnych melodii, które dziś inspirują przeboje Blue Desert. Ben Aylon jest perkusistą najbardziej znanym ze swojego unikatowego „neo- afrykańskiego” stylu gry. Zainspirowany głęboką perkusją Wolof z Senegalu, Ben tworzy wybuchowe plemienne rytmy używając najrozmaitszych afrykańskich i współczesnych bębnów. Ben Aylon nagrywał i występował z Bombino, Doudou Ndiaye Rose, Awadi, Khaira Arby i wieloma innymi. Doskonałym uzupełnieniem brzmienia Blue Desert jest Sharon Mansur, księżniczka środkowo-wschodniej klawiatury. Sharon jest liderką wyłaniającego się nowego stylu muzyki Bliskiego Wschodu. W latach 2017-2018 zespół występował za granicą oraz w Izraelu z ponad 150 koncertami na festiwalach i w klubach: Burg Herzberg Festival (Niemcy), Horizonte Festival (Niemcy), Landjuweel (Holandia), Joshua Tree Music Festival (USA), OCT LOFT Jazz ( Chiny), Respect Festival (Czechy), The Jewish Film Festival w Toronto, World Music Festival w Gibraltarze i wiele innych. W 2018 roku grupa wydała swój debiutancki album Blue Desert

Jak co roku, jedyna w swoim rodzaju Eklektik Orchestra, pod przewodnictwem Radka Bonda Bednarza, w niepowtarzalnym składzie podsumuje kolejną odsłonę festiwalu Eklektik Session, tym samym realizując kluczowe założenia międzynarodowej eklektycznej platformy artystycznej. Finał festiwalu ES 2019 w niecodziennej przestrzeni – stacji serwisowej salonu samochodowego – z udziałem artystów z Japonii, Turcji, Izraela, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Norwegii, z pogranicza wielu stylistyk, reprezentujących odmienne kultury, można śmiało nazwać jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznej jesieni w Polsce. Orkiestra zagra w składzie: Sarah Tandy – klawisze, Sharon Mansun – klawisze, Stephan Meidell – gitara, Erlend Apneseth – skrzypce hardanger, Takuya Nakamura – klawisze, trąbka, Yossi Fine – gitara mikrotonowa, bass, Øyvind Hegg-Lunde – perkusja, Berke Can Özcan – instalacja perkusyjna, Ben Aylon – instrumenty perkusyjne, Bond – bass, elektronika.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Finał Eklektik Session 2019: Yossi Fine & Ben Aylon + Eklektik Orchestra

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert