koncert

Flet czarodziejski

koncert

Flet czarodziejski

Flet czarodziejski - Bilety na koncert

Flet czarodziejski 11.03.2017

Łukasz Długosz – flet Agata Kielar-Długosz – flet Maciej Żółtowski – dyrygent Radomska Orkiestra Kameralna

Sala koncertowa Urzędu Miasta
godz. 18:00

W programie m.in:

  • Wolfgang Amadeusz Mozart: Serenata notturna
  • Janusz Bielecki: Kolory lata
  • Jerzy Kornowicz: Epigramy
  • Ernest Bloch: Concerto grosso nr 1


Agata Kielar-Długosz - flet


Łukasz Długosz - flet (fot.Mariusz Widerynski)

Muzyka niezwykła, ulotna, a zarazem wytworna w wykonaniu jednego z najwybitniejszych flecistów świata - Łukasz Długosza, który zagra razem z żoną - Agatą Kielar-Długosz. Wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wykonają m.in. utwór specjalnie napisany dla nich przez Jerzego Kornowicza. Będzie to światowe prawykonanie.
Jerzy Kornowicz to kompozytor, pianista - improwizator i animator życia muzycznego. Wieloletni prezes Związku Kompozytorów Polski. Pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu "Warszawska Jesień". Uprawia różne gatunki muzyczne nie ograniczając się do muzyki określanej jako "poważna". Pisze muzykę teatralną i filmową, piosenki oraz ilustracje do radiowych audycji literacko-muzycznych. Muzyka Jerzego Kornowicza to swobodna gra wyobraźni i dźwięków.
Podczas koncertu zabrzmi także Concerto Grosso nr 1 Ernesta Blocha. Amerykański kompozytor o szwajcarskich korzeniach, niezwykły twórca, którego wyróżniał bardzo bogaty i różnorodny język muzyczny, a natchnieniem była filozofia, religia i poezja. Ta różnorodność jest doskonale widoczna właśnie w Concerto Grosso nr 1, gdzie wpływy kultury szwajcarskiej, amerykańskiej i żydowskiej przeplatają się ze sobą.

Bilety: 20, 18, 16, 14 zł
Karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów: 70 zł
Sprzedaż internetowa na biletyna.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

MKiDN

IMiT

Mecenas Radomskiej Orkiestry Kameralnej:

RADWAG

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Flet czarodziejski

Wspaniała radomska orkiestra, wydarzenie godne melomana. Repertuar może nie dla wszystkich, ale każdy znajdzie tu coś dla siebie. Klasyka wygrywa ze współczesnością.

Polecane z kategorii koncert