koncert

Folk Metal Night: Runika, Cronica, Radogost, Żywiołak

koncert

Folk Metal Night: Runika, Cronica, Radogost, Żywiołak

Folk Metal Night: Runika, Cronica, Radogost, Żywiołak - Bilety na koncert

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wyjątkowy koncert z okazji 5-lecia zespołów Cronica i Runika, który uświetnią goście - zespoły Radogost i Żywiołak. A to wszystko we wrocławskim klubie Stary Klasztor. Bądźcie z nami, bo takiego koncertu jeszcze nie było!

Cronica
Zespół folk metalowy założony w 2014 roku. Nasza muzyka nie krąży jednak tylko i wyłącznie wokół jednego gatunku: folku. Jest swoistą mieszanką różnych stylów charakteryzujących poszczególne regiony. Cronica to siedem osób wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru przez co muzyka, którą tworzymy nie jest sztampowa i zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Zespół łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych.

Runika
Warszawski zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
W 2018 roku zespół wydał płytę "Pradawna moc".

Radogost
Pochodząca ze Śląska Cieszyńskiego formacja Radogost, której nazwa wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów.
W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji.

Żywiołak
Twórczość Żywiołaka to trudna do zaszufladkowania eksperymentalna muzyka oparta na cytatach ludowych, wątkach mitologicznych i historycznych wykonywana na takich instrumentach jak lira korbowa, fidel renesansowa, gęśla gdańska smyczkowa, lutnia romantyczna, akustyczna gitara basowa, flety (klasyczny, quena modyfikowana, flet barytonowy), skrzypce pięciostrunne i barytonowe, bębny i perkusjonalia.
Muzycy eksplorując tradycje ludowe posługują się nietypowymi i ludowymi technikami wokalnymi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Folk Metal Night: Runika, Cronica, Radogost, Żywiołak

Rewelacyjny koncert, publika super, kapele świetne, impreza skończyła się zdecydowanie za krótko.
11/10, trochę za krótko jak na taki skład
Naprawdę okrutnie fajny koncert. Dobrze zorganizowany, wszystko szło sprawnie bez niepotrzebnych przeciągań, przy czterech zespołach to ważne. Dobre nagłośnienie i świetne miejsce. Genialna atmosfera i same zespoły. Cena biletu też nie pozostawia pola do narzekania, tylko za chińskiego boga nie ma gdzie zaparkować rydwan :( Może częściej?

Polecane z kategorii koncert