koncert

Folkowo Bemowo - Babadag

koncert

Folkowo Bemowo - Babadag

Folkowo Bemowo - Babadag - Bilety na koncert

„Sulinys / Źródło” to najnowszy projekt liderki formacji Babadag, kompozytorki, autorki tekstów, multiinstrumentalistki i charyzmatycznej wokalistki Oli Bilńskiej. Sama nazywa go nowatorską, magiczną podróżą do świata mistycznego folku. Zgłębia w nim istotę miejsca, w którym coraz bardziej zapuszcza korzenie – Suwalszczyzny, niezwykłego, kipiącego od tradycji polsko-litewskich pogranicza. Projekt narodził się z inspiracji i fascynacji ludową muzyką litewską, szczególnie zaś formą wielogłosowych pieśni sutartines – starych litewskich kanonów o wyjątkowej strukturze wokalnej. Ten tradycyjny, śpiewany segment został zjawiskowo wpleciony w nowatorskie utwory o bogatych rytmicznie, rozbudowanych formach gdzie akustyczne brzmienia korzennych instrumentów doskonale łączą się z subtelną, wysmakowaną elektroniką. Elementem głównym i wiodącym pozostaje przez cały czas, we wszystkich kompozycjach, ludzki głos / wielogłos. Do udziału w projekcie Ola Bilińska zaprosiła trzy znakomicie śpiewające sutartines Litwinki – siostry Lauksminę, Dominykę i Ramintę Krisciunaite, które tworzą zjawiskowy i barwny litewski (trój)głos doskonale wpisujący całe wydarzenie w niezwykłą przestrzeń pomiędzy tradycją a odkrywaniem nowego. Towarzyszą im: Hubert Zemler grający na instrumentach perkusyjnych, Sebastian Witkowski na basie oraz Igor Nikiforow na gitarze i instrumentach perkusyjnych. Teksty piosenek, po polsku i litewsku, niektóre po angielsku, to napisane przez Bilińską wiersze – baśnie, które oddają całą magię i niezwykłość suwalskiego pogranicza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Folkowo Bemowo - Babadag

Świetna inicjatywa Folkowo Bemowo!
Koncert bardzo specyficzny, nie dla każdego, ale interesujące doznanie. Muzyka jak dla mnie odrobinę za mało melodyjna, ale bardzo na plus trzy chórzystki z Litwy.
Byłoby lepiej gdyby muzyka ( zresztą bardzo ciekawa ) służyła za podkład a nie (momentami ) zagłuszała piękny śpiew.
Niesamowite połączenie pomysłu, kunsztu muzycznego z tradycją. Dobrze ze sa ludzie promujący piękny kawałek dziedzictwa kulturowego
Super koncert na oszałamiającym poziomie. Polecam!
Swietny koncert. Muzycy, brzmienie, pomysł....dla mnie muzyczna pycha!!!

Polecane z kategorii koncert