koncert

Folkowo Bemowo - Babadag

koncert

Folkowo Bemowo - Babadag

Folkowo Bemowo - Babadag - Bilety na koncert

„Sulinys / Źródło” to najnowszy projekt liderki formacji Babadag, kompozytorki, autorki tekstów, multiinstrumentalistki i charyzmatycznej wokalistki Oli Bilńskiej. Sama nazywa go nowatorską, magiczną podróżą do świata mistycznego folku. Zgłębia w nim istotę miejsca, w którym coraz bardziej zapuszcza korzenie – Suwalszczyzny, niezwykłego, kipiącego od tradycji polsko-litewskich pogranicza. Projekt narodził się z inspiracji i fascynacji ludową muzyką litewską, szczególnie zaś formą wielogłosowych pieśni sutartines – starych litewskich kanonów o wyjątkowej strukturze wokalnej. Ten tradycyjny, śpiewany segment został zjawiskowo wpleciony w nowatorskie utwory o bogatych rytmicznie, rozbudowanych formach gdzie akustyczne brzmienia korzennych instrumentów doskonale łączą się z subtelną, wysmakowaną elektroniką. Elementem głównym i wiodącym pozostaje przez cały czas, we wszystkich kompozycjach, ludzki głos / wielogłos. Do udziału w projekcie Ola Bilińska zaprosiła trzy znakomicie śpiewające sutartines Litwinki – siostry Lauksminę, Dominykę i Ramintę Krisciunaite, które tworzą zjawiskowy i barwny litewski (trój)głos doskonale wpisujący całe wydarzenie w niezwykłą przestrzeń pomiędzy tradycją a odkrywaniem nowego. Towarzyszą im: Hubert Zemler grający na instrumentach perkusyjnych, Sebastian Witkowski na basie oraz Igor Nikiforow na gitarze i instrumentach perkusyjnych. Teksty piosenek, po polsku i litewsku, niektóre po angielsku, to napisane przez Bilińską wiersze – baśnie, które oddają całą magię i niezwykłość suwalskiego pogranicza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetna inicjatywa Folkowo Bemowo!
Koncert bardzo specyficzny, nie dla każdego, ale interesujące doznanie. Muzyka jak dla mnie odrobinę za mało melodyjna, ale bardzo na plus trzy chórzystki z Litwy.
Byłoby lepiej gdyby muzyka ( zresztą bardzo ciekawa ) służyła za podkład a nie (momentami ) zagłuszała piękny śpiew.
Niesamowite połączenie pomysłu, kunsztu muzycznego z tradycją. Dobrze ze sa ludzie promujący piękny kawałek dziedzictwa kulturowego
Super koncert na oszałamiającym poziomie. Polecam!
Swietny koncert. Muzycy, brzmienie, pomysł....dla mnie muzyczna pycha!!!

Polecane