koncert

Folkowo Bemowo: Tołhaje

koncert

Folkowo Bemowo: Tołhaje

Folkowo Bemowo: Tołhaje - Bilety na koncert

Formacja powstała w 2000 roku i od tej pory, tak jak legendarni beskidzcy zbójnicy, od których wzięli nazwę, Tołhaje grasują po ludowej muzyce Bieszczad i okolic łowiąc w niej to co najlepsze i najciekawsze. Inspiracje czerpią Tołhaje głównie z bogatej, choć nieco zapomnianej, tradycji Bojków i Łemków, którą odważnie splatają ze współczesnymi brzmieniami i dojrzałą improwizacją. Grają muzykę żywą i wysmakowaną, intrygująco zawieszoną między folkiem a jazzem. Łącząc tradycyjne melodie z nowatorską improwizacją zespół wykreował magiczny świat dźwięków pełen uroku i bieszczadzkich sekretów.

W bogatym dorobku maja setki bardzo udanych koncertów w Polsce i niemal całej Europie. Ich dyskografia zawiera cztery doskonale przyjęte albumy, z których debiutancki „A w niedzielę rano” zdobył zaszczytny laur Folkowego Fonogramu Roku i był nominowany do „Fryderyka”. Najnowszy album Tołhajów „Mama Warhola”, także nominowany do „Fryderyka”, odkrywa tajemnicę słowiańskiego pochodzenia wielkiego Andy’ego Warhola. U jego źródeł leżą archiwalne nagrania ludowych pieśni z Beskidów śpiewane przez Julię Warcholę – matkę słynnego artysty. Posłużyły one Tołhajom jako niezwykła inspiracja do stworzenia absolutnie nowej, unikalnej wartości muzycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Folkowo Bemowo: Tołhaje

Bardzo fajny koncert. Ciekawe instrumenty, brzmienie aranzacje.
Koncert, choć na kameralnej scenie stworzył intrygującą atmosferę. Tołhaje zaskoczyły swoimi umiejętnościami multiinstrumentalnymi i wokalnymi. Swoimi opowieściami przeniosły z zatłoczonej stolicy wprost na bieszczadzkie połoniny. Polecam koncert Tołhajów pozostałym słuchaczom, a sama na pewno jeszcze skorzystamz listy koncertowej Bemowo Folkowo.
Koncert był cudowny! Bardzo dziękuję za bogactwo dźwięków i przeniesienie na chwilę w górskie przestrzenie :)
No cóż. Rewelacja. Piękna muzyka. Mój pierwszy koncert tego zespołu i jestem poprostu oczarowany. Każda płyta tołhajów to oddzielna podróż a koncert te doznania w moim wypadku potęguje. Fajna akustyka sali super realizacja dzwieku. Polecam wszystkim.

Polecane z kategorii koncert