koncert

Folkowo Bemowo: Tołhaje

koncert

Folkowo Bemowo: Tołhaje

Folkowo Bemowo: Tołhaje - Bilety na koncert

Formacja powstała w 2000 roku i od tej pory, tak jak legendarni beskidzcy zbójnicy, od których wzięli nazwę, Tołhaje grasują po ludowej muzyce Bieszczad i okolic łowiąc w niej to co najlepsze i najciekawsze. Inspiracje czerpią Tołhaje głównie z bogatej, choć nieco zapomnianej, tradycji Bojków i Łemków, którą odważnie splatają ze współczesnymi brzmieniami i dojrzałą improwizacją. Grają muzykę żywą i wysmakowaną, intrygująco zawieszoną między folkiem a jazzem. Łącząc tradycyjne melodie z nowatorską improwizacją zespół wykreował magiczny świat dźwięków pełen uroku i bieszczadzkich sekretów.

W bogatym dorobku maja setki bardzo udanych koncertów w Polsce i niemal całej Europie. Ich dyskografia zawiera cztery doskonale przyjęte albumy, z których debiutancki „A w niedzielę rano” zdobył zaszczytny laur Folkowego Fonogramu Roku i był nominowany do „Fryderyka”. Najnowszy album Tołhajów „Mama Warhola”, także nominowany do „Fryderyka”, odkrywa tajemnicę słowiańskiego pochodzenia wielkiego Andy’ego Warhola. U jego źródeł leżą archiwalne nagrania ludowych pieśni z Beskidów śpiewane przez Julię Warcholę – matkę słynnego artysty. Posłużyły one Tołhajom jako niezwykła inspiracja do stworzenia absolutnie nowej, unikalnej wartości muzycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Bardzo fajny koncert. Ciekawe instrumenty, brzmienie aranzacje.
Koncert, choć na kameralnej scenie stworzył intrygującą atmosferę. Tołhaje zaskoczyły swoimi umiejętnościami multiinstrumentalnymi i wokalnymi. Swoimi opowieściami przeniosły z zatłoczonej stolicy wprost na bieszczadzkie połoniny. Polecam koncert Tołhajów pozostałym słuchaczom, a sama na pewno jeszcze skorzystamz listy koncertowej Bemowo Folkowo.
Koncert był cudowny! Bardzo dziękuję za bogactwo dźwięków i przeniesienie na chwilę w górskie przestrzenie :)
No cóż. Rewelacja. Piękna muzyka. Mój pierwszy koncert tego zespołu i jestem poprostu oczarowany. Każda płyta tołhajów to oddzielna podróż a koncert te doznania w moim wypadku potęguje. Fajna akustyka sali super realizacja dzwieku. Polecam wszystkim.

Polecane