koncert

Folkowo Bemowo: Trzy Dni Później - „Gryphia”

koncert

Folkowo Bemowo: Trzy Dni Później - „Gryphia”

Folkowo Bemowo: Trzy Dni Później - „Gryphia” - Bilety na koncert

„Gryphia” to najnowszy projekt głogowskiej, powstałej w 2000 roku, formacji Trzy Dni Póżniej, laureata wielu prestiżowych nagród, w tym Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja w 2014 roku. Trzon zespołu tworzy wokalne trio: Joanna Piwowar-Antosiewicz, Marta Piwowar-Wierzbicka i Marta Groffik-Perchel – trzy zjawiskowo współgrające ze sobą żeńskie głosy, które uzupełnia dyskretna elektronika oraz wysmakowane brzmienia instrumentów akustycznych i za to już odpowiadają, zapraszani przez dziewczyny do kolejnych projektów doskonali muzycy.

„Gryphia” kontynuuje ideę formacji Trzy Dni Póżniej, którą są autorskie, bardzo subiektywne interpretacje dzieł dawnych głogowskich twórców. Tym razem zespół sięga po Andreasa Gryphiusa, XVII-wiecznego poetę i dramaturga, przedstawiciela barokowej szkoły śląskiej. Jego sonety i dramaty były dla artystek drogowskazami do wykreowania magicznej planety, pełnej uniwersalnych prawd, niezależnych od historii, języka i czasu.

Niezwykłym, muzycznym elementem „Gryphii”, obok głosów liderek i brzmień instrumentów jest chór, który dopowiada/dośpiewuje fragmenty tekstów Gryphiusa, nadając dziełu wymiar niemal antyczny. Na premierze chór tworzyli mieszkańcy Głogowa, na Bemowie na pewno godnie zastąpią ich uczestnicy naszych wokalnych warsztatów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Folkowo Bemowo: Trzy Dni Później - „Gryphia”

Piękny koncert w klimatycznym miejscu - od zgranych harmonii przechodziły mnie ciarki :)

Polecane z kategorii koncert