Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Fortuna Streichquintett: Mozart & Dvořák

koncert

Fortuna Streichquintett: Mozart & Dvořák

Fortuna Streichquintett: Mozart & Dvořák - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Sala: Broadway
Bilety: 20/30 zł, rezerwacja biletyna.pl lub w DK KADR

Kwintet smyczkowy tworzą wirtuozi z Bamberger Symphoniker, jednej z najlepszych orkiestr w Niemczech.
W programie: Wolfgang Amadeus Mozart “Eine kleine Nachtmusik” i Antonin Dvořák “Kwintet op. 77”.
Koncert poprowadzi Jakub Szafrański.

Minkyung Sul (skrzypce)

Ukończyła studia licencjackie na Koreańskim Narodowym Uniwersytecie Sztuk Pięknych, studia magisterskie w Akademii Muzycznej Hanns Eisler w Berlinie oraz Akademię przy orkiestrze Gewandhaus w Lipsku. Obecnie uczęszcza do klasy mistrzowskiej prof. Carolin Widmann w Akademii Muzycznej w Lipsku. Jest laureatką 2. nagrody na Międzynarodowym Konkursie Isang Yun w Tongyeong (Korea Południowa), 2. nagrody Konkursu Louisa Spohra (Weimar) oraz włoskiego konkursu Rodolfo Lipizera. Jako solistka występowała m.in.: z orkiestrą Filharmonii Seulskiej i Filharmonii Baden-Baden. Jako koncertmistrz prowadziła młodzieżową orkiestrę podczas Pacific Music Festival (Sapporo, 2016) i Verbier Festival Orchestra (2017). Od 2018 roku jest członkiem Bamberger Symphoniker.

Julia Fortuna (skrzypce)

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku sześciu lat. W latach 2003-2007 studiowała na Akademii Muzycznej w Monachium u prof. Ernö Sebestyena i prof. Mi-kyung Lee. Po ukończeniu dwuletniej Akademii Filharmonii Monachijskiej w 2010 roku dostała angaż w orkiestrze Gewandhaus w Lipsku. W tym czasie pobierała lekcje u Radosława Szulca (pierwszego koncertmistrza Symfonicznej Orkiestry Bawarskiego Radia). Od 2012 jest członkiem Bamberger Symphoniker.

Wolfram Hauser (altówka)

Urodzony w niemieckim Aalen. Pierwsze lekcje gry na skrzypcach pobierał u prof. Ulricha Edelmanna i Michaela Wieck’a a następnie u prof. Ingolfa Turbana na Akademii Muzycznej w Stuttgarcie. Studia w klasie altówki rozpoczął u prof. Andry Darzins w Stuttgarcie. Następnie studiował w Royal Northern College of Music w Manchesterze u prof. Simona Rowland-Jones. Uczęszczał na kursy prof. Wolframa Christa, prof. Barbary Westphal i prof. Kim Kashkashian. Był stypendystą Akademii Orkiestry Symfonicznej Bawarskiego Radia oraz laureatem Międzynarodowego Konkursu Altówkowego “William Primrose” w Stanach Zjednoczonych (2011). Od 2011 roku jest członkiem Bamberger Symphoniker.

Indrek Leivategija (wiolonczela)

Pierwsze lekcje gry na wiolonczeli, w wieku pięciu lat, pobierał u Reeta Metsa. W 2006 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Monachium w klasie prof. Wen-Sinn Yanga. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów, m.in. 1. nagrody Konkursu im. Salieriego-Zinettiego w Weronie (2010) i 1. nagrody Konkursu ESTA w Tallinie (2005). Od 2011 roku jest stypendystą stowarzyszenia “Yehudi Menuhin Live Music Now”. Od 2012 roku jest członkiem Bamberger Symphoniker.

Jakub Fortuna (kontrabas)

Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w klasie Michała Lisieckiego. Studia ukończył w 2013 roku w klasie prof. Dorina Marca na Akademii Muzycznej w Norymberdze. W latach 2010-2011 był członkiem Akademii przy Symfonicznej Orkiestrze Bawarskiego Radia. Jest laureatem wielu konkursów, m.in: półfinalista Konkursu ARD (2009), 3. nagrody VI. Międzynarodowego Konkursu im. Johanna Matthiasa Spergera (2010) i 1. nagrody Międzynarodowego Konkursu Instrumentalnego Markneukirchen (2011, drugiej nagrody nie przyznano). Od 2011 roku jest członkiem Bamberger Symphoniker.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Fortuna Streichquintett: Mozart & Dvořák

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert