koncert

Fortuna Streichquintett: Mozart & Dvořák

koncert

Fortuna Streichquintett: Mozart & Dvořák

Fortuna Streichquintett: Mozart & Dvořák - Bilety na koncert

Fortuna Streichquintett: Mozart & Dvořák | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Sala: Broadway
Bilety: 20/30 zł, rezerwacja biletyna.pl lub w DK KADR

Kwintet smyczkowy tworzą wirtuozi z Bamberger Symphoniker, jednej z najlepszych orkiestr w Niemczech.
W programie: Wolfgang Amadeus Mozart “Eine kleine Nachtmusik” i Antonin Dvořák “Kwintet op. 77”.
Koncert poprowadzi Jakub Szafrański.

Minkyung Sul (skrzypce)

Ukończyła studia licencjackie na Koreańskim Narodowym Uniwersytecie Sztuk Pięknych, studia magisterskie w Akademii Muzycznej Hanns Eisler w Berlinie oraz Akademię przy orkiestrze Gewandhaus w Lipsku. Obecnie uczęszcza do klasy mistrzowskiej prof. Carolin Widmann w Akademii Muzycznej w Lipsku. Jest laureatką 2. nagrody na Międzynarodowym Konkursie Isang Yun w Tongyeong (Korea Południowa), 2. nagrody Konkursu Louisa Spohra (Weimar) oraz włoskiego konkursu Rodolfo Lipizera. Jako solistka występowała m.in.: z orkiestrą Filharmonii Seulskiej i Filharmonii Baden-Baden. Jako koncertmistrz prowadziła młodzieżową orkiestrę podczas Pacific Music Festival (Sapporo, 2016) i Verbier Festival Orchestra (2017). Od 2018 roku jest członkiem Bamberger Symphoniker.

Julia Fortuna (skrzypce)

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku sześciu lat. W latach 2003-2007 studiowała na Akademii Muzycznej w Monachium u prof. Ernö Sebestyena i prof. Mi-kyung Lee. Po ukończeniu dwuletniej Akademii Filharmonii Monachijskiej w 2010 roku dostała angaż w orkiestrze Gewandhaus w Lipsku. W tym czasie pobierała lekcje u Radosława Szulca (pierwszego koncertmistrza Symfonicznej Orkiestry Bawarskiego Radia). Od 2012 jest członkiem Bamberger Symphoniker.

Wolfram Hauser (altówka)

Urodzony w niemieckim Aalen. Pierwsze lekcje gry na skrzypcach pobierał u prof. Ulricha Edelmanna i Michaela Wieck’a a następnie u prof. Ingolfa Turbana na Akademii Muzycznej w Stuttgarcie. Studia w klasie altówki rozpoczął u prof. Andry Darzins w Stuttgarcie. Następnie studiował w Royal Northern College of Music w Manchesterze u prof. Simona Rowland-Jones. Uczęszczał na kursy prof. Wolframa Christa, prof. Barbary Westphal i prof. Kim Kashkashian. Był stypendystą Akademii Orkiestry Symfonicznej Bawarskiego Radia oraz laureatem Międzynarodowego Konkursu Altówkowego “William Primrose” w Stanach Zjednoczonych (2011). Od 2011 roku jest członkiem Bamberger Symphoniker.

Indrek Leivategija (wiolonczela)

Pierwsze lekcje gry na wiolonczeli, w wieku pięciu lat, pobierał u Reeta Metsa. W 2006 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Monachium w klasie prof. Wen-Sinn Yanga. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów, m.in. 1. nagrody Konkursu im. Salieriego-Zinettiego w Weronie (2010) i 1. nagrody Konkursu ESTA w Tallinie (2005). Od 2011 roku jest stypendystą stowarzyszenia “Yehudi Menuhin Live Music Now”. Od 2012 roku jest członkiem Bamberger Symphoniker.

Jakub Fortuna (kontrabas)

Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w klasie Michała Lisieckiego. Studia ukończył w 2013 roku w klasie prof. Dorina Marca na Akademii Muzycznej w Norymberdze. W latach 2010-2011 był członkiem Akademii przy Symfonicznej Orkiestrze Bawarskiego Radia. Jest laureatem wielu konkursów, m.in: półfinalista Konkursu ARD (2009), 3. nagrody VI. Międzynarodowego Konkursu im. Johanna Matthiasa Spergera (2010) i 1. nagrody Międzynarodowego Konkursu Instrumentalnego Markneukirchen (2011, drugiej nagrody nie przyznano). Od 2011 roku jest członkiem Bamberger Symphoniker.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane

Cleo

Cleo

(25)

najbliższe wydarzenie
07.08.2020 19:30

bilety od 30.00 PLN