koncert

Freygish Orchestra

koncert

Freygish Orchestra

Freygish Orchestra - Bilety na koncert

Żółty żonkil – symbol pamięci, szacunku i nadziei, symbol powstania w getcie warszawskim. W 77 rocznicę największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a tym samym pierwszego powstania w okupowanej Europie – uczcimy pamięć tam poległych, koncertem klezmerskim w wykonaniu Freygish Orchestra.

Będzie to podróż w świat żydowskiej kultury. Piosenki jidysz okraszone dźwiękami klezmerskiej muzyki to istny majstersztyk, a co najważniejsze godne upamiętnienie wydarzeń z 19 kwietnia 1943 roku.

Artusowy koncert idealnie wpisuje się w ogólnopolską „akcję pamięci” i towarzyszy mu hasło „Łączy nas pamięć” podkreślające siłę wspólnoty oraz potrzebę dialogu ponad podziałami, ponieważ szacunek do przeszłości to jedna z nadrzędnych i niepodważalnych wartości.

Wartościom tym hołduje właśnie Freygish Orchestra wyrosła w roku 2016 z MiniOrkiestry – toruńskiej kapeli klezmerskiej. Kontynuuje tradycje MiniOrkiestry, grając muzykę klezmerską. Rozszerza także swoje zainteresowania na tradycyjną muzykę bałkańską, grecką i turecką. Wspólnym mianownikiem dla połączenia muzyki tych różnych kultur jest skala muzyczna używana równie często w każdej z nich, zwana po żydowsku freygish – stąd nazwa zespołu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Freygish Orchestra

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert