koncert

Freygish Orchestra | koncert muzyki klezmerskiej i pieśni jidysz

koncert

Freygish Orchestra | koncert muzyki klezmerskiej i pieśni jidysz

Freygish Orchestra | koncert muzyki klezmerskiej i pieśni jidysz - Bilety na koncert

Freygish Orchestra wyrosła w roku 2016 z MiniOrkiestry – toruńskiej kapeli klezmerskiej. Kontynuuje tradycje MiniOrkiestry, grając muzykę klezmerską. Rozszerza także swoje zainteresowania na tradycyjną muzykę bałkańską, grecką i turecką. Wspólnym mianownikiem dla połączenia muzyki tych różnych kultur jest skala muzyczna używana równie często w każdej z nich, zwana po żydowsku freygish. Stąd nazwa zespołu.

Piosenki jidysz i klezmerskie dźwięki zagoszczą w końcu i w Dworze Artusa! Świetne wykonania, rozmaite instrumenty i niebanalne osobowości na wyciągnięcie ręki. Koncertem tym, zespół powróci do swych korzeni i przeniesie nas w bogatą krainę żydowskiej kultury.

Wystąpią:

Marta Misiaszek – wiolonczela
Emilka Pilarz – flet
Mariusz Barczak – trąbka
Mirek Bylicki – kontrabas i śpiew
Paweł Dąbkowski – akordeon
Dawid Jankowski – klarnet
Mateusz Józefowicz – cajon, darbuka, tar, saz
Hubert Jóźwiak – gitara elektryczna
Bartek Krajewski – skrzypce
Piotr Morzyński – oud
Sasza Sokolov – fortepian
Paweł Szroeder – altówka

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Freygish Orchestra | koncert muzyki klezmerskiej i pieśni jidysz

Koncert faktycznie jak zapowiedziano we wstępie przeniósł w inny świat. Z powodzeniem udało się wyobrazić sobie dawne uliczki miejskie pełne gwaru, muzyki, i ludzi, otwartych na otoczenie (tak bardzo tego dziś brakuje). Koncert napełnił też melancholią, zadumą nad niesprawiedliwością losu Żydów z historii i obecnych czasów... Nogi same tupały do rytmu. Wspaniała orkiestra (widać ogromną pasję, ta muzyka w nich żyje), znakomite brzmienia, koncert dopracowany w szczegółach. Dla każdego - polecam!

Polecane z kategorii koncert