koncert

Fryderyk. Festiwal

koncert

Fryderyk. Festiwal

Fryderyk. Festiwal - Bilety na koncert

Fryderyk. Festiwal - Katowice Międzynarodowe Centrum Kongresowe | Kupuj Bilety Online

Znamy pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas FRYDERYK Festiwal 2020!

Plejada polskich artystów, imponujące przestrzenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz NOSPR-u i tysiące fanów – przed nami 26. edycja rozdania najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce, czyli FRYDERYK Festiwal 2020. W Katowicach wystąpią m.in.
14.03 – Kayah, Muniek Staszczyk, Krzysztof Zalewski
15.03 – Daria Zawiałow, Natalia Przybysz, Baranovski

W tym roku zarejestrowano rekordową liczbę zgłoszeń – ponad 1800 płyt, utworów, teledysków i twórców będzie ubiegało się o najważniejszą nagrodę polskiej branży muzycznej. Bilety na FRYDERYK Festiwal 2020 właśnie trafiły do sprzedaży.

FRYDERYK Festiwal – to trzydniowe święto polskiej muzyki, podczas którego celebrowane są różnorodne gatunki, konwencje i style. W ubiegłym roku zadebiutowała nowa odsłona uroczystości wręczenia nagród. Galę po raz pierwszy zorganizowano w Katowicach i otwarto dla publiczności. Krzysztof Zalewski powiedział wtedy: – Uważam, że to świetny pomysł. Dotychczas to była tylko branżowa impreza, a przecież wszystko, co robimy, robimy dla ludzi, którzy przychodzą na nasze koncerty.

Tegoroczną edycję FRYDERYK Festiwal 8 marca zainauguruje Gala Muzyki Poważnej w katowickim NOSPR. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień później na tej samej scenie w ramach FRYDERYK Festiwal wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.

Jak zawsze niezwykle interesująco zapowiada się gala wręczenia statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Na scenie MCK-u zagra Krzysztof Zalewski. Artysta, który w ubiegłym roku wyjechał z Katowic z dwiema statuetkami, z pewnością nie zawiedzie zebranej publiczności – jego energia i radość z koncertowania są już znane miłośnikom polskiej muzyki. Po dłuższej przerwie na scenę powróci Muniek Staszczyk. Muzyk po raz pierwszy zaprezentuje na żywo materiał z nowego albumu Syn miasta.

Na katowickiej scenie pojawi się również Kayah: – Cieszę się, że po raz kolejny będę mogła wziąć udział w tym największym polskim święcie muzyki, jakim bez wątpienia są FRYDERYKI – mówi Kayah. – Z wydarzeniem jestem związana od wielu lat i za każdym razem chętnie w nim uczestniczę. Ogromnie się cieszę, że od zeszłego roku w gali mogą uczestniczyć także fani, nie tylko osoby z branży muzycznej. Warto już teraz zaplanować sobie marcowy weekend w Katowicach i świętować z nami – muzykami – dodaje artystka.

Podczas gali z pewnością nie zabraknie wielkich emocji. W tym roku w systemie zarejestrowano ponad 1800 zgłoszeń. To rekord w historii wydarzenia.

Dzień później, w niedzielę 15 marca, dłuższy koncert zagra m.in. Daria Zawiałow – artystka o potężnym głosie i buntowniczej duszy, która w tym roku wydała bardzo dobrze przyjęty album Helsinki. Na scenie pojawi się także znana z muzycznych eksperymentów Natalia Przybysz. Na rynku ukazał się właśnie najnowszy krążek wokalistki – Jak malować ogień – doceniany przez krytyków nie tylko za warstwę muzyczną, ale także bardzo dojrzałe i mądre teksty. Na Śląsk przyjedzie również Baranovski, którego najnowszy singiel Czułe miejsce podbija właśnie radiowe listy przebojów, a debiutanckie wydawnictwo – Zbiór – trafiło do sprzedaży.

FRYDERYK Festiwal to miejsce, w którym nie tylko spotykają się topowi polscy muzycy – tu szansę zaprezentowania się mają także młodzi artyści rozpoczynający karierę muzyczną. Podczas najbliższej edycji wydarzenia, w marcu 2020 r., zadebiutuje Scena Nowego Rapu. Zagrają na niej raperzy, o których już wkrótce będzie bardzo głośno: OKI, Koza, Trill Pem, Miętha i Gverilla.

Bilety na Galę Muzyki Poważnej będą dostępne w późniejszym terminie.
14.03.2020 - Otwarcie bram dla publiczności nastąpi o godzinie 17:00 .
15.03.2020 - Otwarcie bram dla publiczności nastąpi o godzinie 15:00 .

Uwaga! Kupno biletu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku.
Regulamin: http://fryderyki.pl/regulamin/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Katowice

Recenzje

Super energia, świetny pomysł z dwoma scenami, nadal czuję ten klimat. Będę z niecierpliwością czekać na kolejne Fryderyki (mam nadzieję, że w Katowicach). ;-)
Mamy zastrzeżenia jedynie do artystów występujących na scenie. Niektóre występy, jak na przykład kajah, reni jusis, lanberry,skaldowie i edyta gorniak - tragedia. Nie powinno być ich w ogóle. Mamy tylu wspaniałych artystów, naprawdę jest w czym wybierać. Liczymy, ze w przyszłym roku posłuchamy lepszej muzyki.
Artyści pierwsza klasa, światła i nagłośnienie robimy wrażenie.
Koncert na 100%, jedyna uwaga do organizatora - za małą ilość punktów gastronomicznych
Fenomenalny festiwal! Świetnie się bawiłam.
Impreza udana. Zacne grono artystów. Nagłośnienie bardzo dobre. POLECAM!
świetny koncert, jaka niespodzienka, tylu wykonawców z prawie godzinnymi występami, mam nadzieje, że w przyszłym roku znowu w Katowicach
Niesamowity koncert!
Świetna impreza! Wspaniałe koncerty! Mam nadzieję że za rok znowu będą w Kato!
Świetna atmosfera i profesjonalna obsługa
jeden z najlepszych koncertow na jakim byłem! Muzycznie i wizualnie uczta! Dziękuję :)
Świetna oprawa audiowizualna. Dobre nagłośnienie. Podobnie zrealizowane jak Męskie Granie: większe koncerty przeplatane mniejszymi. Występ Brodki - klasa światowa. Trochę mało do jedzenia i prawie nic na ciepło. W przyszłym roku powinny być różnokolorowe opaski na poszczególne sektory zamiast wielokrotnego pokazywania coraz bardziej pomiętego papierowego biletu. Nie rozumiem też czemu (wiem, wiem: chodzi o kasę) wcześniej wycofano najtańsze bilety, mimo że w sektorze M było jeszcze mnóstwo miejsca. Artyści mało wykorzystywali też ten catwalk, więc można by go albo zmniejszyć i ścieśnić sektory, by dalsze były bliżej sceny (choć i stamtąd było dobrze widać) albo skłonić artystów by częściej z niego korzystali (może wejście było mało wygodne, może nie lubią mikrofonu bez kabla, może...).
Świetny koncert Brodki, Łąki łan jak zawsze mistrzostwo! Każda z gwiazd dała świetny występ, jedynie Mela trochę odstawała ale by ok ;)
Było fantastycznie. Wykonawcy nie zawiedli. Największe pozytywne zaskoczenie-The Dumplings. Występ na poziomie międzynarodowym. Scenę rozwalili artyści z Męskiego Grania. Dawid Podsiadło-wiadomo-fenomenalny! Jedyne do czego mogę się doczepić, to organizacja. Brakowało gorących przekąsek dla wszystkich, a wydarzenie trwało 7 h, więc niektórzy chodzili głodni :(.
Występy na wysokim poziomie, bardzo dobre nagłośnienie oraz animacje towarzyszące koncertą. Bardzo polecam to miejsce ;) Artyści klasa sama w sobie!!
Świetna organizacja, świetni wykonawcy, piękny obiekt. Trochę za krótkie koncerty poszczególnych wykonawców.
Organizacja słaba, na biletach pisze, że rozpoczęcie 16:00, wejście od 15:00, a wg lineup pierwsza gwiazda o 17, gdzie i tak było opóźnienie o 10 minut... Sledzilem wydarzenie na fb i żadnego zapowiedzi i rozplanowania koncertu... Dopiero na miejscu zobaczyłem rozklad

Polecane

Katowice inne wydarzenia