koncert

GOLEC uORKIESTRA w Filharmonii - 15 lecie zespołu

koncert

GOLEC uORKIESTRA w Filharmonii - 15 lecie zespołu

GOLEC uORKIESTRA w Filharmonii - 15 lecie zespołu - Bilety na koncert

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie - „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa - jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.

Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki” w kategorii „Zespół Roku”, zdobycie dwóch „Fryderyków” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci - Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych „Wiktorów” w kategoriach „Odkrycie Roku, oraz „Najpopularniejszy Artysta”. Zespół otrzymał również „Asa Empiku” za najlepszą sprzedaż płyt, statuetkę „Najpopularniejszy Artysta Roku” wręczoną na festiwalu Top Trendy, Nagrodę Polskiej Estrady „Prometeusz”, nagrodę „Ikar” za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz „Ikonę Śląską” będącą ukoronowaniem ogromnej pracy włożonej w promocję własnego regionu.

Obecnie zespół świętuje swoje 15-te urodziny. Z tej okazji ukazał się nowy, dwupłytowy album zatytułowany „The best of Golec uOrkiestra”, stanowiący swoiste podsumowanie dotychczasowego dorobku. Oprócz największych hitów nagranych w nowych, energetycznych wersjach, zawiera również utwory premierowe, w tym wspomnianą wyżej opolską laureatkę - piosenkę „Młody maj”.
Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje GOLEC uORKIESTRA w Filharmonii - 15 lecie zespołu

Świetny koncert porywający wszystkich do zabawy. Polecam serdecznie
Golcowie jesteście wspaniali- Najlepsi!!!!!
Piękne uczczenie 15 lat pracy artystycznej. Ogromna muzykalność. Niepowtarzalny Zespół.
Występ Golec UOrkiestra bardzo nam się podobał. Panowie Łukasz i Paweł bawili publiczność, wręcz wchodzili w strefę publiczności, poza tym nie dają odczuć, że są "Gwiazdorami", po koncercie byli obecni wśród ludzi do ostatniego człowieka, porozmawiali z każdym, ustawiali się do zdjęć. Są po prostu fajni.

Polecane z kategorii koncert