koncert

Ga-Ga Zielone Żabki, Moskwa

koncert

Ga-Ga Zielone Żabki, Moskwa

Ga-Ga Zielone Żabki, Moskwa - Bilety na koncert

Ga-Ga - Zielone Żabki i Moskwa zagrają we Wrocławiu!

Podczas tegorocznego koncertu na Przystanku Woodstock w Pokojowej Wiosce Kryszny miała miejsce premiera nowej płyty Ga-Ga Zielone Żabki Nowy Porządek. W związku z wydawnictwem zespół rusza w trasę. Na koncertach będzie można usłyszeć nowe kawałki i oldschoolowe numery jak „Kultura” czy „Olewaj system” - to istna punkrockowa mieszanka wybuchowa!
We Wrocławiu Ga-Ga-ZZ zagrają 29 października w klubie Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15, razem z legendą polskiego punk rocka: zespołem Moskwa!

ZIELONE ŻABKI i GA-GA to dwa zespoły, które na przełomie lat 80 i 90 namieszały sporo w polskiej niezależnej scenie muzycznej, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wtedy zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec - wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. Od kilku już lat, razem z ze swoimi kolegami, kontynuuje działalność pod podwójną nazwą GA-GA-ZIELONE ŻABKI.

Zespół Moskwa, utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę, to legenda polskiego punkrocka, która już od ponad 30 lat pojawia się na rodzimej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w skladzie: Paweł „Guma” Gumola – vocal, gitara, Piotr Rogoziński – bas, Tomasz Gron – perkusja. W 1985 zespół wystąpił jako gwiazda festiwalu w Jarocinie i wziął udział w filmie "Fala" w reżyserii Piotra Lazarkiewicza, pokazującym Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu i zespół Moskwa. Już w następnym roku ekipa telwizji BBC nakręciła film o polskiej muzyce rockowej pt. „My Blood Your Blood”, w którym bohaterem stał się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia. Moskwa jeszcze brała udział w filmach „Opowiesci Harleya” oraz „Wiecej Bluesa”. Pierwsza płyta zespołu ukazała się w 1989 roku pod nazwa „Moskwa” i zniknęła z półek sklepowych w ciągu tygodnia. Następna płyta pt. „Życie niezwykłe” została wydana w 1990. Później zespół wyjechał w trasę koncertową do Niemiec, a po niej wokalista zawiesił działalność zespołu na 3 lata - w tym czasie udał się do Indii, w poszukiwaniu duchowej inspiracji. Od 2000 roku zespół zaczął na nowo koncertować, pojawiła się też płyta koncertowa, nagrana w Toruniu w 2010 roku.
Dziś Moskwa wystepuje w składzie:
Pawel Gumola – voc, gitara
Kamil Roginski – bas
Krzysiek Laskus – perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ga-Ga Zielone Żabki, Moskwa

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert