koncert

Gabriela Szendzielorz | Wariacje Goldbergowskie

koncert

Gabriela Szendzielorz | Wariacje Goldbergowskie

Gabriela Szendzielorz | Wariacje Goldbergowskie - Bilety na koncert

Fortepian – instrument z bogatą historią, początkowo niedoceniony, by przez kolejne dziesięciolecia święcić triumfy na salonach, później w salach koncertowych. Obecnie przez swoją wszechstronność zastosowań stał się podstawowym instrumentem uzupełniającym w innych dziedzinach muzyki. Jest on podstawowym narzędziem „pracy” wybitnej pianistki – Gabrieli Szendzielorz, która wykona w Artusie Wariacje Goldbergowskie Johanna Sebastiana Bacha.

Artystka jest absolwentką dwóch specjalności Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (teorii na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki oraz fortepianu na Wydziale Instrumentalnym). Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, ma też na swoim koncie występy podczas konkursów bachowskich w Lipsku i Saarbrücken. Gościła również na wielu festiwalach, koncertując w Polsce i zagranicą.

Prof. dr hab. Gabriela Szendzielorz nagrywała dla radia i telewizji, wydała również kilka płyt CD. Jest popularyzatorką muzyki współczesnej: prowadzi warsztaty i kursy dla uczniów, nauczycieli i studentów, ponadto jest autorką publikacji oraz artykułów dotyczących muzyki współczesnej i improwizacji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gabriela Szendzielorz | Wariacje Goldbergowskie

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert