Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Gala Sylwestrowa MUZYKA MAGICZNEJ NOCY

koncert

Gala Sylwestrowa MUZYKA MAGICZNEJ NOCY

Gala Sylwestrowa MUZYKA MAGICZNEJ NOCY - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Noc Sylwestrowa coraz bliżej. To jedno z najhuczniej obchodzonych wydarzeń na świecie. To niezwykły czas, z którym wiąże się wiele mitów i przesądów, mówi się przecież, że „jaki Sylwester, taki cały nowy rok”. Tradycyjnie już, 31 grudnia, Raciborskie Centrum Kultury otwiera swe podwoje i zaprasza do spędzenia tego niezwykłego wieczoru w towarzystwie najlepszym z możliwych – w towarzystwie muzyki.
Sylwester w dawnej, polskiej tradycji był dniem czarów i magii. Cóż może mieć wymiar bardziej magiczny niż melodie, w których tkwi siła prawdziwie zaklęta? A więc – MAGIA. Magia muzyki, tańca, wykonawców, odświętnej atmosfery, szampańskich toastów, humoru, blasku świateł i blasku gwiazd. A wszystko to w eleganckiej gali: MUZYKA MAGICZNEJ NOCY. Każdemu z naszych Gości zapewniamy pokaźną porcję sylwestrowego koktajlu: klasyki, opery, operetki, tańca, melodii Wiednia i najpiękniejszych pieśni na świecie. Wybrzmią ponadczasowe dźwięki m.in. „Bolero” Ravela, „Czardasz” V. Montiego, „Cancan” J. Offenbacha, „Marsz turecki” W. A. Mozarta, wirtuozerskie kompozycje F. Chopina. Nie zabraknie także muzycznych toastów i kojarzącej się niezmiennie z Sylwestrem, Nowym Rokiem i karnawałem – muzyki Johanna Straussa.
Magiczną moc sylwestrowej nocy poczują Państwo dzięki rewelacyjnym Artystom, gwiazdom telewizyjnego programu rozrywkowego Śpiewające fortepiany. W roli gospodarzy - znakomity duet fortepianowy – Czesław Majewski i Janusz Tylman, na scenie wystąpią ujmujący głosem i sceniczną charyzmą soliści - Joanna Stefańska-Matraszek – sopran, Ireneusz Miczka – baryton. Towarzyszyć im będzie Malina Kowalewski Band, który tworzą wirtuozi perkusji, skrzypiec, saksofonu, klarnetu. Całości dopełnią piękne kreacje oraz ujmujący taniec w wykonaniu zespołu tanecznego w choreografii Sabiny Langner.
Tego wieczoru nie zabraknie także muzycznych niespodzianek i dobrego humoru, bowiem koncert niestandardowo poprowadzą sami pianiści Czesław Majewski i Janusz Tylman.
Zapraszamy w porywającą muzyczną podróż pełną wirtuozerii, pięknych melodii i rozrywki na najwyższym poziomie, wszak jaki Sylwester, taki cały rok!

Wykonawcy:
Czesław MAJEWSKI & Janusz TYLMAN - duet fortepianowy
MALINA KOWALEWSKI BAND
Joanna Stefańska-Matraszek - sopran
Dariusz Pietrzykowski - tenor
Ireneusz Miczka - baryton
zespół taneczny pod kierownictwem Sabiny Langner

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Gala Sylwestrowa MUZYKA MAGICZNEJ NOCY

To już moje 5 uczestnictwo w Gali Sylwestrowej. Jestem pełna podziwu za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Mam tylko jedną uwagę. W czasach gdy ochrona środowiska jest tak bardzo ważna, czy można moment wystrzeliwania confetti o północy zamienić na coś ekologicznego? Może gra świateł przy muzyce? Jeszcze raz bardzo dziękuję za wspaniała imprezę. W tym roku również mam zamiar (jeżeli tylko się odbędzie) uczestniczyć. Pozdrawiam.
Jolka 11.01.2022 17:21
Gala Sylwestrowa MUZYKA MAGICZNEJ NOCY
Racibórz, 31.12.2021
RCK RDK - sala widowiskowa
Spektakl był super. Ja jak i osoby które ze mną były na przedstawieniu są zadowolone ze świetnego występu wszystkich artystów.
Stanisław 04.01.2022 09:05
Gala Sylwestrowa MUZYKA MAGICZNEJ NOCY
Racibórz, 31.12.2021
RCK RDK - sala widowiskowa
REWELACJA!!! Nie pamiętam kiedy byłam na tak wspaniałym wydarzeniu. I to nie z powodu tego że nie chodzę na takie imprezy (wręcz przeciwnie) ale ta Gala była po prostu wspaniale przygotowana, poprowadzona i przedstawiona. Wykonawcy wysoki poziom repertuar świetnie dobrany. Samo za siebie mówi również trzykrotne biss'owanie. Dziękuję :):):)
Danka 01.01.2022 13:00
Gala Sylwestrowa MUZYKA MAGICZNEJ NOCY
Racibórz, 31.12.2021
RCK RDK - sala widowiskowa
Po prostu bomba !!!
Anna 01.01.2022 11:15
Gala Sylwestrowa MUZYKA MAGICZNEJ NOCY
Racibórz, 31.12.2021
RCK RDK - sala widowiskowa

Polecane z kategorii koncert