Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

koncert

Gala Wiedeńska

koncert

Gala Wiedeńska

Gala Wiedeńska - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Podczas galowego wieczoru, zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Noc w Wenecji". Publiczność usłyszy m.in.:, Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", przebojowe "Brunetki, blondynki", czy arie i kuplety kapryśnej Adeli, Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polki "Grzmoty i błyskawice" i "Tritsch- Tratsch" w zabawnej choreografii baletu. Mile widziany na widowni będzie także kowal, który wcieli się w rolę perkusisty w zabawnej Polce z tym niezwykłym instrumentem. Będziecie także mieli Państwo okazję zatańczyć wspólnie z naszymi tancerzami przepięknej urody walca "Kaiser" Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Nie zabraknie licznych dowcipów i anegdot! Wystąpią wybitni soliści śpiewacy z powodzeniem odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej, wirtuozi skrzypiec i fortepianu - związani z takimi instytucjami jak Operetka Wrocławska, Opera Wrocławska i Mazowiecki Teatr Muzyczny. Całości dopełni piękna scenografia, rekwizyty i bajeczne kostiumy. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie muzyczne!

CZWARTKI Z OPERETKĄ to najsłynniejszy cykl koncertowy Sceny Kamienica we Wrocławiu. Podczas każdego z wydarzeń zabieramy Państwa w podróż po klasyce gatunku, ubarwiając każdy wieczór anegdotami i humorem oraz popisowymi tańcami w wykonaniu baletu. Każdorazowo zapraszani są wybitni artyści związani z polskimi teatrami muzycznymi, a prezentowany repertuar stanowi cały kalejdoskop twórczości tak znamienitych kompozytorów, jak: Johann Strauss, Franz Lehar, Immerich Kalman, Nico Dostal, czy Paul Abraham.

Występują:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Balet Sceny Kamienica
Natalia Zhukava - skrzypce
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski - prowadzenie

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Gala Wiedeńska

Repertuar znakomity, soliści wspaniali ale: definicja słowa "Gala" znacząco różni się między tym co ja znam, a tym co zaprezentowali organizatorzy. Wykonawcy czyli śpiewacy i muzycy robili co mogli jednak trzy osobowe trio to nie orkiestra wiedeńska ani nawet jej cień . Piękno sali Artusa przyćmiewał złej klasy sprzęt nagłaśniający który nie nadążał za wokalistami. Zespół taneczny sprawiał wrażenie znudzonego, zblazowanego i oszczędzającego siły na przedstawienia o większej skali. Mam nadzieję, że kolejnym razem podobne wydarzenie opiszecie mianem kameralnego, a zespół taneczny będzie się składał z ludzi dla których taniec jest pasją nie tylko pracą. Z poważaniem Juliusz
Juliusz 13.02.2020 10:49
Występ oceniam b.dobrze. przepiękne utwory w dobrym wykonaniu, piękne dziewczyny, wspaniały nastrój. Świetna zabawa dla odpowiedniej grupy wiekowej / i nie tylko /. Więcej takich "klasycznych" przedstawień. "Polecam się na kolejne występy. /Tylko...było zbyt ciepło na sali/
13.12.2019 20:26
Piękne wykonania, wspólne śpiewanie, sypiący dowcipami prowadzący i do tego przeuroczy tancerze, czyli bardzo miły wieczór w doborowym towarzystwie.
Liliana 26.11.2019 20:04
Bardzo przyjemny koncert. Wrażenia jak najbardziej pozytywne- zarówno wzrokowe jaki i dźwiękowe. Miła kameralna sala Teatru Starego w Bolesławcu. Oby więcej takich przedstawień.
Darek 25.11.2019 10:51
Nuda. Stroje artystow archaiczne.
Boleslawianin 25.11.2019 09:41
ŚWIETNA ZABAWA!!! Wspaniałe wykonanie i miłe wrażenia artystyczne
25.11.2019 09:25
Bardzo fajna impreza
Jarek 24.11.2019 13:48
Super widowisko. Wspaniale wrażenia.
Riki 17.11.2019 17:27

Polecane z kategorii koncert