koncert

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Marcio Faraco

koncert

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Marcio Faraco

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Marcio Faraco - Bilety na koncert

Jakbyśmy mogli, po triumfalnym koncercie Eliane Elias nie powrócić do muzyki brazylijskiej, najwyższej próby? Marcio urodził się w Brazylii, po której podróżował z ojcem żołnierzem, który, jak i my znad ognisk partyzanckich pamiętamy, lubił śpiewać wieczorami tęskne pieśni.
Od dziecka grał na gitarze, już jako nastolatek pisał piosenki i śpiewał je w Rio de Janeiro. Podróże zawiodły go ostatecznie do Francji, gdzie został przypadkowo „odkryty”, podczas przyjęcia na jachcie. Wziął gitarę i zaśpiewał. Wśród pań w bikini i panów w smokingach znalazł się producent płytowy. Historia jak z filmu klasy B, ale życie często naśladuje takie scenariusze.
Jego pierwszy album dla koncernu Universal, Ciranda szybko osiągnął zawrotną jak na debiut w tym gatunku muzyki liczbę 60 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Kolejnych siedem płyt z autorskimi piosenkami wielkiej urody olśniewało entuzjastów muzyki brazylijskiej na całym świecie.
Na ostatniej, Cajueiro, Marcio – mieszkając już we Francji na stałe – wplata wątki paryskie, śpiewa po francusku, zaprasza akordeonistę, kłania się tradycji jazzu „manouche”. Zmysłowe, nieomal wpół szeptane, ujmujące melodie Faraco to prawdopodobnie najbardziej delikatna i czuła muzyka, jaką kiedykolwiek słyszeliśmy na Siesta Festivalu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Marcio Faraco

Impreza bardzo udana. Byłyśmy pierwszy raz na Siesta Festival i na pewno wrócimy.
Wspaniali muzycy! Było cudownie, klimatycznie, wielkie przeżycie..
Wspaniały, magiczny koncert!
Moje ulubione klimaty wiec dla mnie super 👌
doskonala muzyczna podroz miedzy Rio a Paryzem a wszystko w wolnym miescie Gdansk;-) Fakty sa takie ze wszystko sie zgadzalo muzyka, muzycy (bas;-), wspolne gwizdanie, miesjce, rzeka, pogoda lepsza niz w Brazyli bo wczoraj padalo;-) polecam chodzic na takie koncerty
Koncert fantastyczny, szkoda, ze były problemy techniczne przy gitarze basowej..

Polecane z kategorii koncert