koncert

Gdynia Ladies' Jazz Festival - Stacey Kent

koncert

Gdynia Ladies' Jazz Festival - Stacey Kent

Gdynia Ladies' Jazz Festival - Stacey Kent - Bilety na koncert

STACEY KENT

Stacey to nasza wspaniała przyjaciółka. Wystąpiła w pierwszej edycji Ladies' Jazz Festival w 2005 roku i zaraz potem stała się niezwykle popularna w naszym kraju i nie tylko: dostała za swój album BBC Jazz Award w 2006 i podpisała w dziesięciolecie swej działalności artystycznej kontrakt ze sławną wytwórnią Blue Note Records i Jej kariera nabrała niezwykłego tempa!
Pochodzi z artystycznej rodziny nowojorskiej, jej siostra była producentką filmów sąsiada, Woody'ego Allena zaś ona sama studiowała literaturę na Sarah Lawrence Collage w rodzinnym NYC, a po jej ukończeniu wyjechała pogłębiać swą wiedzę w Europie na Guildham School of Music and Drama. Tam poznała nie tylko literaturę Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, ale i młodego saksofonistę, Jima Tomlisona, który został jej mężem i towarzyszem muzycznych podróży na kilkunastu wspólnych płytach, gdzie raz Stacey, a raz Jim są gośćmi, ale zawsze tymi najważniejszymi…

Stacey Kent jest jedyną niebrazylijką zaproszoną w 2011 do obchodów 80 rocznicy powstania najsłynniejszej figury Chrystusa, w Rio de Janeiro. Przy okazji uświetniła 50lecie pracy artystycznej samego Marcosa Valle serią wspólnych koncertów i obecnością na live albumie tego ostatniego.

Fragment jednej z najważniejszych recenzji amerykańskich mówi, że "Stacey Kent rozwiesza mosty między przeróżnymi odmianami muzyki, wzbogacając je elegancją i znacząc osobistym szarmem, urodą i pięknem". Uważa się, że tak jak ona tylko Nat King Cole potrafił podać słowa i nadać im treści. I nie ma to znaczenia czy śpiewa jazz, swinguje czy proponuje nam francuską chanson - za każdym razem robi to z niezwykłą czystością, pięknem frazy, radością i klasą…

Stacey Kent przygotowuje swój najnowszy album, który światło dzienne ujrzy jesienią tego roku. I to jest właśnie okazja, by polska publiczność posłuchała tego materiału jako jedna z pierwszych na świecie! Znów będziemy mogli obcować z niezwykłą artystką. Ciepłą, przyjazną, pogodną, ujmującą niezwykłą w naszych czasach kulturą (zarówno wykonania jak i osobistą). Znów (bo nie po raz pierwszy) scena Gdynia Ladies' Jazz Festival będzie miejscem prezentacji materiału, który na pewno znajdzie miejsce na płytowych półkach od Oslo po Montevideo i Sydney, ale to my będziemy mogli rozkoszować się już w lipcu utworami z tej brazylijskiej w klimacie płyty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gdynia Ladies' Jazz Festival - Stacey Kent

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert