koncert

Gramy u Siebie: Wojtek Hamkało i Willie Mae Unit

koncert

Gramy u Siebie: Wojtek Hamkało i Willie Mae Unit

Gramy u Siebie: Wojtek Hamkało i Willie Mae Unit - Bilety na koncert

Wojciech Hamkało to włocławski muzyk, członek zespołów My Band i Blue Sounds. Brał udział w wielu przedsięwzięciach m.in. „Mec we wspomnieniach i piosenkach”, w koncercie utworów zespołu Breakaout, przygotowywał także dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 do udziału w Prezentacjach Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Mój świat-Moje życie".

Akustyczne trio Willie Mae Unit jest owocem współpracy muzyków o bardzo różnych doświadczeniach, dla których wspólnym mianownikiem jest amerykański folk. W swojej twórczości nawiązują do bluesa, często jednak wykraczają poza jego klasyczne formy. Akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew współgra z szerokimi partiami harmonijki ustnej. Całości dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style. Pomimo że muzycy Willie Mae Unit pochodzą z różnych miast a na co dzień związani są z innymi projektami muzycznymi, trio zagrało już na największych polskich festiwalach bluesowych, między innnymi: Suwałki Blues Festival, Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Warsaw Blues Night.. Debiutancka płyta „Pampa” Willie Mae Unit została uznana przez czytelników magazynu Twój Blues za płytę roku 2018!

Skład: Wojtek Hamkało - śpiew, gitara akustyczna, Roman Badeński - harmonijka ustna, Jędrzej Kubiak - gitary rezofoniczne

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gramy u Siebie: Wojtek Hamkało i Willie Mae Unit

Jeden z lepszych koncertów w tym roku. Bardzo profesjonalnie i czysto. Przyjemnie się słuchało.

Polecane z kategorii koncert