koncert

Grupa Bez Jacka i Cztery Pory Miłowania

koncert

Grupa Bez Jacka i Cztery Pory Miłowania

Grupa Bez Jacka i Cztery Pory Miłowania - Bilety na koncert

Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniach koncertowych międzypokoleniowego projektu. Wspólny koncert zagra dla Państwa legenda krainy łagodności, Grupa Bez Jacka i zespół młodego pokolenia, nagradzany na większości festiwali tego nurtu - Cztery Pory Miłowania.

To ponad dwie godziny niesamowitej muzyki, do tekstów najwybitniejszych polskich poetów!

▶ Grupa BEZ JACKA

Zespół powstał w 1983 roku. Uprawia muzykę tzw. "środka", pisząc muzykę do poezji Leśmiana, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Gałczyńskiego, Tuwima, Wołka, Kubiaka, a przede wszystkim do tekstów lidera tej grupy Zbigniewa Stefańskiego. Grupa zdobyła sławę i uznanie, zwłaszcza w środowisku studenckim, zdobywając nagrody na niemalże wszystkich festiwalach tego gatunku: "Piosenki Studenckiej" - Kraków, "Yapa" - Łódź, "Bazuna" - Gdańsk, "Giełda Piosenki" - Szklarska Poręba, "Śpiewające Żagle" - Szczecin, "Fama" - Świnoujście, "Włóczęga" - Zielona Góra oraz wielu innych. Charakterystyczne brzmienie "Bez Jacka" to niesamowity tembr głosu Zbyszka, poezja najwyższego lotu w towarzystwie gitary dwunastostrunowej i liryczny flet. Program "Bez Jacka" - Dla Martyny składa się głównie z nowych utworów wydanych na nowej płycie zespołu „Wierząc w sny”, choć znajduje się w nim również kilka tych starszych, mniej znanych utworów, a także kilka tych najbardziej rozpoznawalnych.

▶ Cztery Pory Miłowania

Cztery Pory Miłowania to zespół zawiązany w 2014 roku wywodzący się z rejonu Trójmiasta. Działalność zespołu opiera się głównie na autorskiej muzyce członków zespołu pisanej do wierszy m.in. Piotra Konczaka, Bogdana Loebla, Edwarda Stachury, Aleksandry Bacińskiej i Toma Borkowskiego. Cztery Pory Miłowania w czerwcu 2017 roku wydały debiutancką płytę pt. “Litania do…”, na której znalazło się 14 autorskich kompozycji z muzyką Michała Miotke i Patryka Wendrowskiego. Celem zespołu jest dzielenie się słowem ważnym, dotykającym codzienności, spraw ostatecznych i spraw- co do których nabieramy sztucznego dystansu, a dotyczą one wszystkich bez wyjątku. W kręgu zainteresowań artystycznych zespołu leży przede wszystkim człowiek i jego sprawy. W 2020 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „W zamyśleniu”, zawierająca 18 utworów. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem trzeciej płyty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Grupa Bez Jacka i Cztery Pory Miłowania

Nie wiem, który zespół był supportem, bo obydwa zespoły tak się identyfikowały. `Poszedłem na Bez Jacka. Obydwa zespoły rewelacja. Polecam. Liczyłem na utwór "W malinowym chruśniaku". I bez niego koncert był niezapomnianym wrażeniem. Powrót do przeszłości, kiedy koncertowali w klubie TRANS na Pomorzanach jakieś 30 lat temu. ;-)
grupa Bez Jacka jak za dawnych lat .Zabawa super
CUDOWNE CHWILE, RADOŚĆ DLA SERCA I UKOJENIE DUSZY - POPROSZĘ O WIĘCEJ :)
wspaniały występ w kameralnej atmosferze. Brakowało tylko ogniska i wspólnego śpiewania. Warto było przejechać ponad 200 km. Może kiedyś zespół zawita w Zielonej Górze i będzie chwila żeby porozmawiać. Wczoraj ze względu na późną porę już się nie udało. Zapraszamy
Cudowna podróż w przeszłość z grupą Bez Jacka- życzliwość, spokoj, profesjonalizm. Cztery Pory Miłowania - powala na kolana :) niesamowite głosy. Moje odkrycie 2021 :)
Organizacja bardzo dobra, poziom artystyczny super :-)
Cudownie! Piękna poezja i muzyka. Wspaniały koncert. Trzeba powtarzać takie koncerty.
Super, wspaniale spędzony czas, obie Kapele wspaniałe
Super, fantastycznie 😀
Super koncert. Świetnie spędzony wieczór
Piękny koncert dla wszystkich miłośników poezji śpiewanej 🥰

Polecane z kategorii koncert