koncert

Grzech Piotrowski

koncert

Grzech Piotrowski

Grzech Piotrowski - Bilety na koncert

World Orchestra Grzecha Piotrowskiego wymyka się z ram i standardów. To muzyczna podróż pełna przestrzeni, subtelnych emocji i magii. Jej muzyka jest opisywana przez krytyków i słuchaczy jako język duszy, który podświadomie wszyscy znamy, którego piękno jest w stanie poruszyć każdego, niezależnie od wieku, wyznawanej religii, kontynentu czy majętności. Jest to podróż do korzeni muzyki. Do muzyki świata, prastarej improwizacji z czasów, w których nie było zapisu nutowego, a wielopokoleniowe tradycje muzyczne były przekazywane z ojca na syna. WO to zderzenie korzeni muzyki świata z orkiestrą symfoniczną, jazzem, folklorem i muzyką filmową. Mimo rozwoju cywilizacji muzyka pozostaje jedynym uniwersalnym językiem świata.

HISTORIA:

“Życie jest zaskakujące. Był rok 1989.

Będąc na początku liceum wyobrażałem sobie, że gdzieś tam w świecie gra ponadreligijna, wielokulturowa orkiestra tworzona przez najwybitniejszych solistów na ziemi. Grają nową muzykę łączącą ich korzenie. Improwizują, wirtuozersko, niepowtarzalnie, wsłuchując się w siebie nawzajem, wygrywając najpiękniejsze frazy przekazywane od pokoleń i te nowe, które właśnie wspólnie wyimprowizowali. Ale gdzie jest ta orkiestra? Umierający komunizm, Polska praktycznie odcięta artystycznie od świata, brak jakichkolwiek możliwości prezentacji poza granicami. Tak wyglądał świat licealisty z Olsztyna. Żyliśmy marzeniami. Zmiany polityczne na świecie, zmiana ustroju, rozwój Polski sprawiły, że to co nieosiągalne stało się nagle możliwe. Trzeba tylko odwagi i tytanicznej pracy. Wiele lat spędziłem na muzycznych poszukiwaniach wymarzonej orkiestry. Przegrzebałem wszystkie style jazzu, zgrałem koncerty i symfonie klasyków, zatopiłem się w światowym etno, elektronice, nowych brzmieniach, produkcji studyjnej, grałem rocka, pop, produkowałem koncerty telewizyjne, aby w końcu poznać Chopina, Lutosławskiego i polski folklor od morza do Tatr. Orkiestry nie znalazłem. Został tylko głos wewnętrzny, melodia świata, tak prosta a tak odległa.
W 2009 roku rzuciłem wszystko aby urzeczywistnić marzenia.
Od tego momentu World Orchestra stała się sposobem na życie, wypełnia
moją całą artystyczną przestrzeń. To ciągła podróż po świecie, muzycznych szlakach, łączenie kultur, poznawanie ludzi sztuki, artystów, praca, nauka, poważne decyzje, ogromne koszty i trudne wybory. To również czas, w którym zbudowaliśmy z naszymi artystami solidną podstawę - więź i przyjaźń. Wszyscy na jednej scenie, grający nową muzykę będącą wypadkową naszych kultur i muzycznych doświadczeń. Rozwój World Orchestry podzieliłem na kilka etapów, każdy z nich łamie stereotypy.

ETAPY TWORZENIA

Pierwszy - Podróż (2009-2011)
Muzyczna podróż po świecie, nabór do orkiestry. Wybór artystów, których twórczość śledziłem już od 1989 roku. Wymiana kulturalna z innymi krajami oraz kilkanaście mniejszych koncertów w składzie 20-30 - osobowym.
Nagranie pierwszego albumu WO w Studio PR w Olsztynie (wydawca Agora 2011).

Drugi - Symfonicznie (2011-2015)
Poszerzenie dotychczas zbudowanej orkiestry do formatu symfonicznego. Pierwsze spektakularne koncerty, nagranie CD/DVD Live w Gdańsku podczas Solidarity Of Arts 2011. Premiera płyty WO “Live in Gdańsk” (Universal 2012). Koncerty Symfoniczne: Gdańsk, Berlin, Warszawa, Sofia, Varna.

Trzeci - World Orchestra Festivals / Exchange (od 2015 roku)
W 2015 roku WO powołuje do życia pierwszy własny festiwal “Wschód Piękna” na Warmii i Mazurach, który w ciągu trzech lat staje się najważniejszym festiwalem sztuki w regionie i otrzymuje certyfikat “Produkt Warmia i Mazury”. Szybko powstają kolejne wydarzenia sygnowane przez WO takie jak: WO Festival - Cabo Verde (Sal Island), WO Camp w Toskanii (Vinci, Italy), WO Festival w Bashkirii (Ufa, Ural), Tygiel Kultur w Busku-Zdroju, Jazztival w Ustroniu i Bielsko-Białej oraz “Koncert na wodzie” (Dorotowo, Galery 69). W 2015 roku WO jest obecna po raz pierwszy na targach JazzAhead Expo w Bremen (D). Dzięki nowym kontaktom startuje międzykontynentalna wymiana kulturalna.

Czwarty - Symfonie (od 2016 roku)
Repertuar większych koncertów wypełniają Symfonie napisane przez GP.

I Symfonia “Lech Czech i Rus” - premiera miała miejsce 9 lipca 2016 w sali NOSPR w Katowicach, płyta wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia w maju 2017 roku. Kolejne jej wykonania: 10.7.2016 Filharmonia Krakowska, 2.7.2017 amfiteatr Olsztyn.

II Symfonia “Stu” - premiera 3.03.2018 roku w Operze Narodowej w Warszawie. Na scenie - połączone połączone orkiestry Opery Narodowej, World Orchestry, Narodowej Orkiestry Instrumentów Ludowych Ukrainy oraz soliści z czterech kontynentów.”

Piąty - Kluby i Ekspedycje (od 2018 roku) - Po kilku latach wypraw na Wyspy Zielonego Przylądka, w 2018 roku powstaje pierwszy World Orchestra House na Cabo Verde. W marcu 2019 WO otwiera “SIX SEASONS - World Orchestra House” na Wilanowie w Warszawie (restauracja i klub muzyczny na piętrze).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Silent Concert - Grzech Piotrowski

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Grzech Piotrowski

Pełnia rozrywki i zadowolenia w pięknym miejscu.Solistki bardzo zdolne,band z przyszłością.Życzę piwodzenia i postępów .
Świetny koncert, doskonałe wykonania nietypowych aranżacji… Jedyne zastrzeżenie to akustyka pomieszczenia, niestety przy okraglym pomieszczeniu przy głośniejszym graniu i spiewaniu dźwięki zlewały się w jedną masę. Bardzo przydałaby sie choć podstawowa adaptacja akustyczna sali w pałacu…
Niesamowity koncert! Super atmosfera!
Coś niesamowitego, wydarzenie pełne magii, wszędzie piękni ludzie w przepięknym otoczeniu natury:):):) Oby więcej takich festiwali.
Koncert rewelacyjny, muzyka na najwyższym poziomie. Willa Aida jest fantastycznym miejscem na koncerty. Gospodarz bardzo życzliwy.
Wspaniały koncert, polecam gorąco
genialne miejsce, cudowni ludzie, istna uczta dla zmysłów:)
Unikalne doswiadczenie. Bardzo polecam!
NIepowtarzalne doświadczenie, niepodobne do niczego innego. Grzech niczym Merlin wyczarowuje muzykę z przeróżnych, często nieoczywistych składników. Warto wziąć udział w tej magicznej sesji :)
Grzech Piotrowski jak zawsze wspaniały, muzyka i opowieści.
Genialny pomysł, doskonali muzycy. Kameralna atmosfera w połączeniu z dźwiękami płynącymi prosto do uszu to przeżycie, którego trzeba doświadczyć :-)
Przepiękny koncert. Mała forma, wielkie przeżycie. Dziękujemy i czekamy na kolejne koncerty.
Bardzo dobry koncert
Koncert fantastyczny ;)
Znakomity koncert, fantastyczna muzyka, wspanuala atmosfera. Na pdwno wroce do six seasons :)
Jak zwykle rewelacyjny koncert. Świetne miejsce i atmosfera. Nie mogę się doczekac kolejnych koncertów.
Dziękuję za ten magiczny wieczór! Jeśli już tam trafisz, gwrantuję że będziesz wracał po więcej...💙
Fantastyczny koncert, wspaniali muzycy. Jak zawsze Grzech Piotrowski to absolutny mistrz saksofonu i przepięknych brzmień.
Fantastyczny! Prawdziwe połączenie najwyższej jakości muzycznej z domową autentyczną relacją z publicznością. Atmosfera jak na serdecznym domowym przyjęciu
Świetne miejsce, i jeszcze świetniejszy koncert! Muzycy blisko widzów, ciągły kontakt z nami dodawał koncertowi uroku! Fantastyczny wieczó®!
Cudowne i wspaniałe przeżycie. Genialni muzycy, uzupełniający się be słów. Prawdziwa muzyczna uczta.
Nie do opisania! Zjawiskowa atmosfera.
Nie da się opisać słowami. Najlepszy koncert na jakim bylem
Koncert był świetny!
Wspaniały koncert, doskonała improwizacja, fantastyczni muzycy.
Każdy, kto potrzebuje wyciszenia, wewnętrznej harmonii i zniwelowania złych emocji potrzebuje Grzech(u)’a
Oczywiście przepiękny koncert, który zabrał mnie w magiczne miejsca.....do zobaczenia na innych wydarzeniach i Festiwalu Wschód Piękna
Najcenniejszy jest czas, a to co dał mi Silent Concert to hmm możliwość pobycia samej ze sobą.Dźwięk który otwiera umysł, wyobraźnia która nie ma granic i ograniczeń. Wrócę... a tymczasem dziękuję.
Piękniejszy wymiar relacji ze sztuka.
Me_myself_andI 17.03.2019 10:48
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert