Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Halina Frąckowiak

koncert

Halina Frąckowiak

Halina Frąckowiak - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Halina Frąckowiak debiutowała w 1963 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Konkurowała tam z Czesławem Niemenem, Zdzisławą Sośnicką i Krzysztofem Klenczonem, została laureatką tak zwanej ?Złotej Dziesiątki". Współpracowała z takimi zespołami, jak Tony, Takty i Tarpany. Następnie zdobywała kolejne nagrody na festiwalach piosenki w Opolu i w Kołobrzegu w latach: 1969, 1976, 1977, 1988, 1991 i 1993. W roku 1976 w Opolu nagrodzono ją dodatkowo tytułem ?Miss Obiektywu".

Pracując z takimi zespołami jak Czerwono-Czarni, Grupa ABC, Tarpany czy Drumlersi, wylansowała swoje największe przeboje (?Ktoś", ?Czekam tu", ?Napisz, proszę", ?Za mną nie oglądaj się"). Jednocześnie doskonaliła swoje umiejętności wokalne u Alicji Barskiej.

W 1972 rozpoczęła karierę solową. Wtedy to właśnie wygrała kilkakrotnie plebiscyt na najpopularniejszą piosenkarkę, brała udział w zagranicznych festiwalach (Ostenda, Rostock, Drezno), gdzie otrzymała najważniejsze wyróżnienia i nagrody, m.in. ?Złoty Mikrofon" Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej.

Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt i kaset, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Występowała m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Teatrze Wielkim w Łodzi i Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Halina Frąckowiak

Nie ma żadnych zastrzeżeń, wszystko na wysokim poziomie,świetna organizacja i przebieg występu. Rewelacyjna publiczność ,z pewnością skorzystamy jeszcze nie raz ! Pozdrawiam i do zobaczenia :)
aangelikas 11.03.2016 10:58
koncert ciekawy. dobra organizacja. polecam
anna 09.03.2016 22:04

Polecane z kategorii koncert