koncert

Ethno Jazz Festival: Hania Rani

koncert

Ethno Jazz Festival: Hania Rani

Ethno Jazz Festival: Hania Rani - Bilety na koncert

Pianistka, kompozytorka, wokalistka. Współtworzy projekty Hania Rani & Dobrawa Czocher (album "Biała flaga" 2015) oraz Tęskno, którego album "Mi" został uhonorowany w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku. Dodatkowo współpracuje i występuje z takimi artystami jak m.in. Christian Löffler (projekt "Nest"), Hior Chronik, Igor Herbut, Kamp czy Misia Furtak (album "Co przyjdzie?").
5 kwietnia miała miejsce premiera jej pierwszej, solowej płyty nagrywanej w Reykjaviku, Warszawie i Amsterdamie, która została wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (Portico Quartet, Go Go Penguins, Matthew Halsall). Pierwszy singiel „Glass" premierowo zaprezentowała Mary Anne Hobbs w swojej audycji dla BBC Radio 6. Miesiąc po premierze albumu miała na koncie wyprzedane koncerty w Warszawie, Londynie i Paryżu, a o jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie. Jesienią Hania Rani wróci do Londynu i Paryża, ale
wystąpi też m.in. w Moskwie, Brukseli, Monachium czy Tokio!
Hania Rani grała już na renomowanych scenach koncertowych m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Funkhaus w Berlinie czy londyńskim Roundhouse oraz festiwalach: Open'er, Eurosonic, Scope, Spring Break czy Transatlantyk. Dała kilkadziesiąt występów na terenie całej Europy: w
Niemczech, Austrii, Czechach, Belgii, Finlandii, Szwecji Włoszech, na Węgrzech, Portugalii, Holandii, Litwie, ale również na Islandii i w Turcji. Od 7 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style - np. nowe aranżacje pieśni Johna Dowlanda na kwintet smyczkowy i solistów, projekt muzyczno-akustyczny "Preludium i Fuga na 3 akustyki" czy muzyka do filmów i spektakli teatralnych (m.in. w 2018 roku do spektaklu "Pradziady" dla Teatru Telewizji).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival: Hania Rani

Wspaniały wieczór, uczta ta ducha. Hania Rani rewelacyjna 👌♥️
Bardzo utalentowana artystka. Piękny koncert, wspaniały klimat. Hania Rani przenosi swoją twórczością w inny świat.
Tyle piękna w prostocie!
Hania Rani - cudna osoba, muzyka piękna... Tylko pojawiły się problemy techniczne ze strony organizatora... ale ogólnie było super...
Cudowna, magiczna atmosfera.
Poza problemami technicznymi z odsluchami było wspaniale
Ciekawa młoda artystka. Piękne nastrojowe utwory o niesamowitym brzmieniu. Jak dla mnie, zbyt ciemna sceneria przy wykonaniach utworów. Mimo to polecam.
Magiczny występ w magicznym miejscu...
Koncert Hani Rani wspaniały i niecodzienny. Gra światła, widok pracującego mechanizmu instrumentu oraz eteryczna osoba Hani - wszystko to razem wspaniale harmonizujące.
Dobrze rokująca muzyczka. Tworzy magiczną atmosferę. W stylu na myśl przywodzi Tori Amos. Jeszcze troszkę pracy nad głosem i dykcją i kto wie... Instrumentalnie wspaniale. Anegdotka w przerwie nie do końca mnie urzekła. Być może koncert powinien być odrobinę bardziej kameralny i chyba ludziom powinno się zakazać wnoszenia telefonów, bo jednak robienie zdjęć podczas koncertów i dodawanie hasztagów w mediach społecznościowych, jest trochę rozpraszające. No i na początku drobna wpadka z odsłuchem. Zdarza się. Ogólnie, bardzo pozytywnie.

Polecane z kategorii koncert