Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Hao Rao w Sali Koncertowej Fryderyk - koncert specjalny

koncert

Hao Rao w Sali Koncertowej Fryderyk - koncert specjalny

Hao Rao w Sali Koncertowej Fryderyk - koncert specjalny - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Zapraszamy do Sali Koncertowej Fryderyk na Recital Chopinowski w wykonaniu Hao Rao, znakomitego finalisty XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Solowy recital - który dał, gdy miał 13 lat, a podczas którego zagrał chopinowskie etiudy - w chińskiej operze w Guangzhou (The Guangzhou Opera House/Guang Zhou Da Ju Yuan) otworzył mu drzwi do występów na całym świecie.
Koncertował w Chinach, Stanach Zjednoczonych i w Europie. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych występując na jednej scenie z utytułowanymi muzykami. Jest laureatem prestiżowych konkursów pianistycznych.
W Sali Koncertowej Fryderyk wystąpi 1 lipca o godz. 19.30, a w programie znajdą się najsłynniejsze kompozycje Fryderyka Chopina.

Program koncertu:
Ballada g-moll op. 23 Nr 1

Ballada F-dur Op.38 Nr 2

Ballada As-dur Op. 47 Nr 3

Ballada f-moll Op. 52 Nr 4

Nokturn B-dur Op. 62 Nr 1

3 Walce z Op. 34

Polonez As-dur Op. 53 „Heroiczny”
Sala Koncertowa Fryderyk została uznana za najpiękniejszą sale kameralną w Warszawie i jako jedyna znalazła się w ofercie Warszawskiej Organizacji Turystycznej skierowanej do zagranicznych gości - "Warszawa Luksusowa”.
Koncerty chopinowskie we „Fryderyku” maja formę XIX spotkań muzycznych. Wnętrze, inspirowane jest XIX wiekiem, stąd eleganckie, kryształowe żyrandole i stylowe dodatki XIX wiecznych designerów.

Odtwórcami kompozycji Fryderyka Chopina są pianiści o międzynarodowej renomie, absolwenci i profesorowie prestiżowych akademii muzycznych w Polsce i na świecie: Uniwersytetu Muzycznego im.Fryderyka Chopina w Warszawie, nowojorskiej Juilliard School, londyńskiej Royal Academy of Music, Konserwatorium w Moskwie czy francuskiego Conservatoire de Paris. Przedstawiają oni własne interpretacje utworów Fryderyka Chopina. W programie znajdą Państwo najsłynniejsze jego kompozycje. Zabrzmią m.in. Etiuda c-moll op. 10 nr 12 zwana Rewolucyjną, Polonez As-dur op. 53 tzw.”Heroiczny", Preludium Des-dur op.28 nr 16 zwane Deszczowym. Artyści graja na znakomitym, koncertowym fortepianie Steinway, należącym do najbardziej uznawanej marki na świecie.

Koncerty składają się z dwóch części, przedzielonych krótką przerwą podczas której goście są częstowani lampką szampana.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Hao Rao w Sali Koncertowej Fryderyk - koncert specjalny

W dniu 1 lipca 2022 miałyśmy zaszczyt uczestniczenia we wspaniałym recitalu najzdolniejszego obecnie, zdaniem wielu znawców i melomanów, młodego pianisty - pana Hao Rao z Chin. Niezwykle piękny i wymagający repertuar / pełny cykl Ballad Fryderyka Chopina, Nokturn H-dur op.62 nr 1 tzw. "Tuberoza", Walce op. 34, Polonez As-dur op. 53/ zagrany został z sercem i elegancją dostarczając nam niezliczoną ilość emocji i wzruszeń. Artysta, któremu szczerze kibicowałyśmy podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego , w ciągu kolejnych ośmiu miesięcy stał się wybitną indywidualnoscią. Bardzo dziękujemy Państwu prowadzącym Salon Chopinowski Fryderyk za profesjonalne zorganizowanie recitalu, dostrzeżenie potencjału osiemnastoletniego artysty oraz umozliwienie nam zagłębienia się w jego zjawiskowych interpretacjach. Ewa Wojciechowska-Kasprzak
EWK 03.07.2022 09:17
Hao Rao w Sali Koncertowej Fryderyk - koncert specjalny
Warszawa, 01.07.2022
Sala Koncertowa Fryderyk

Polecane z kategorii koncert