Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Gitarowe brzmienia - Harvey Hope - dzieła niedokończone

koncert

Gitarowe brzmienia - Harvey Hope - dzieła niedokończone

Gitarowe brzmienia - Harvey Hope - dzieła niedokończone - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Gitarowe brzmienia - HARVEY HOPE – DZIEŁA NIEDOKOŃCZONE

28.05.2021 (piątek), Sala Koncertowa ROK, godz.18:00

Wykonawcy:
Jakub Kościuszko – gitara
Szymon Morus – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.: Herâstrâu op 51 na orkiestrę kameralną, Fantasie op 55 na gitarę i orkiestrę kameralną i De Madrugada op 56 – Concertino na gitarę i orkiestrę smyczkową.

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 20 zł
II strefa – bilet normalny 18 zł, bilet ulgowy 16 zł

Harvey Hope (1943 – 2014) – angielski muzyk, gitarzysta, kompozytor, konsultant historyczny „Classical Guitar”, pedagog, pisarz i kolekcjoner, członek Królewskiego Towarzystwa Muzycznego. Był czołowym autorytetem w dziedzinie gitary barokowej oraz wirtuozem dającym publiczności unikalną możliwość usłyszenia i podziwiania rzadkich instrumentów spotykanych głównie w muzeach. Recitale, płyty, nagrania dla radia i telewizji wczesnej muzyki gitarowej wykonywanej na oryginalnych siedemnastowiecznych instrumentach to dorobek jego międzynarodowej kariery. Współpracował z wieloma znanymi orkiestrami jak London Philharmonic, BBC Concert Orchestra, Royal Ballet, a także komponował muzykę dla Royal Shakespeare Company, BBC Symphony Orchestra, programów telewizyjnych oraz muzykę filmową. Harvey Hope koncertował na całym świecie, jednak kraje Europy Środkowej i Wschodniej darzył szczególnym sentymentem, zwłaszcza Polskę i Czechy. Po raz pierwszy zawitał tu na początku lat dziewięćdziesiątych i wracał bardzo często przez ponad dwadzieścia lat, wykonując recitale m.in. w Pradze, Kutnej Horze, Mikulovie, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Lublinie. Koncertował, prezentując wspaniałą muzykę i wyjątkowe instrumenty, a także nawiązywał przyjaźnie, które niejednokrotnie przetrwały wiele lat. Lubelscy melomani wciąż wspominają jego koncerty z 1999, 2001 i 2005 roku. Ceniony przede wszystkim jako znakomity instrumentalista, był także utalentowanym kompozytorem. Jego utwory są emocjonalne, romantyczne i romantyzujące, czarujące, osobiste i „malownicze”. Wiele z nich nie było jeszcze wykonywanych – jak do tej pory pozostają nieodkryte. Nieustannie absorbowało go wiele projektów. Pracowity i kreatywny, odszedł zbyt wcześnie, pozostawiając kilka z nich niedokończonych – książki i płyty czekały na wydanie, a muzyka na swoich wykonawców. I don’t want to die yet, I haven’t finished my projects… Te słowa to jego dziedzictwo, testament i motto.

Cykl koncertowy prezentujący po raz pierwszy kilka z jego kompozycji wpisuje się w większy projekt – próbę „ocalenia” części jego twórczości. To także odkrywanie jednego z mniej znanych talentów tego niezwykłego człowieka i hołd składany jego twórczości. W ramach projektu pośmiertnie zostały wydane książki jego autorstwa m.in. autobiografia artysty i The Hope Collection – katalog instrumentów, a także trzypłytowy album Baroque Guitar. Wszystkie wydawnictwa są niekomercyjne, w bardzo niewielkich nakładach.
Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Szymona Morusa oraz Jakub Kościuszko (gitara) wykonają, m.in. Herâstrâu op 51 na orkiestrę kameralną, Fantasie op 55 na gitarę i orkiestrę kameralną i De Madrugada op 56 – Concertino na gitarę i orkiestrę smyczkową.

Aranżacji utworów dokonali Jakub Zwarycz oraz Leszek Kołodziejski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Gitarowe brzmienia - Harvey Hope - dzieła niedokończone

Znakomita muzyka. Byłem wzruszony. Polecam Naszą Orkiestrę. Brzmienie idealne
Bart 02.06.2021 11:16
Gitarowe brzmienia - Harvey Hope - dzieła niedokończone
Radom, 30.05.2021
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Miło było nam z Mężem uczestniczyć w koncercie. Orkiestra była jak zwykle wspaniała i solista na gitarze również. Chętnie posłuchalibyśmy koncertu poświęconego np. najbardziej znanym walcom lub tangom. Dziękuję
Ewa 31.05.2021 19:37
Gitarowe brzmienia - Harvey Hope - dzieła niedokończone
Radom, 30.05.2021
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Polecane z kategorii koncert