koncert

Himalaje i muzyka-spotkanie z Mariuszem Spruttą

koncert

Himalaje i muzyka-spotkanie z Mariuszem Spruttą

Himalaje i muzyka-spotkanie z Mariuszem Spruttą - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” wspólnie z Puławskim Towarzystwem Miłośników Gór zapraszają na wyjątkowe spotkanie, będące połączeniem górskiej opowieści i minirecitalu gitarowego. W dwuczęściowym programie pt. „Himalaje i muzyka” wystąpi Mariusz Sprutta - himalaista, taternik, podróżnik oraz czynny muzyk, zafascynowany dźwiękami inspirowanymi tradycją celtycką. Podczas spotkania, Mariusz Sprutta opowie o swojej wyprawie na południową ścianę Annapurny (8091 m n.p.m.), którą zdobył samotnie, bez wspomagania tlenem. Również bez tlenu i w pojedynkę, w stylu alpejskim, wszedł na Gaszerbrum II.

W swoim dorobku ma wiele wypraw w góry wysokie. Po studiach wyjechał do Azji, w której spędził blisko 10 lat, mieszkając, zwiedzając i poznając takie kraje jak Nepal, Indie, Pakistan, Bangladesz, Tajlandia, Malezja, Singapur i Indonezja. Poza górami Polski, Alpami i Spitsbergenem wspinał się w Turcji, Nepalu, Indiach, Tybecie i Pakistanie (w Himalajach i Karakorum na siedmiu ośmiotysięcznikach). Poza wysokogórskimi podróżami zafascynowany jest muzyką, językami, medycyną, kulinariami i destylatami, psychologią oraz wieloma innymi elementami kultury i sztuki krajów, które zwiedza.

W programie spotkania w POK, poza górskimi i podróżniczymi opowieściami, znajdzie się także krótki recital gitarowy w wykonaniu gościa. Muzyka, którą usłyszymy podczas spotkania to mieszanka tradycyjnych celtyckich dźwięków okraszona jazzem, funkiem i chill-outem.

Zapraszamy 4 lutego br. o godz. 17:00 do małej sali teatralnej POK „Dom Chemika”. Wstęp: 15 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Himalaje i muzyka-spotkanie z Mariuszem Spruttą

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert