koncert

Indios Bravos

koncert

Indios Bravos

Indios Bravos - Bilety na koncert

Tegoroczna jesienno-zimowa trasa IB przebiegać będzie pod hasłem powrotu do przeszłości, a to za sprawą reedycji płyty Part One. Na koncertach będziecie mogli usłyszeć kilka piosenek z tego właśnie krążka, tak w wersjach zbliżonych do oryginału, jak i dostosowanych do obecnego instrumentarium zespołu. Oczywiście, oprócz materiału z Part One zagramy wiele innych, dawno nie słyszanych piosenek, a także trochę materiału premierowego, bo pamiętając o przeszłości patrzymy już z myślą o nowej płycie w przyszłość.

Indios Bravos - założona w 1997 roku polska grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski - Gutek. W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu - Part One (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tej płyty założył firmę wydawniczą "Pałac Kultury"), jej nakład szybko został wyczerpany.
W 2004 roku ukazała się pierwsza w pełni oficjalna płyta zespołu -Mental Revolution, przyniosła ona takie przeboje jak piosenki Pom pom, Tak to tak czy Sign. Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja - Mental Revolution (extended version) ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W roku 2007 grupa otrzymała "złotego bączka" i wystąpił po raz kolejny na Przystanku Woodstock.
Następna płyta zespołu nosząca tytuł Peace! (początkowo album miał się nazywać Tu i Teraz) ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi płytę były utwory Wolna wola oraz Mówię do Ciebie i siebie. Materiał zaprezentowany na nowej płycie nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki.
13 marca 2009 roku ukazała się płyta zatytułowana Indios Bravos. 4 grudnia 2009 roku wydana została płyta On Stage na której można odnaleźć przekrój twórczości zespołu w wykonaniach koncertowych. Materiał został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja, 23 października 2009. W październiku 2013 ukazała się nowa płyta zatytułowana JATATA.

Skład zespołu:
Piotr Banach - gitara
Piotr Gutkowski (Gutek) - spiew
Krzysztof Sak - gitara
Rysiek Łabul - gitara basowa
Lech Grochala - instrumenty perkusyjne
(od wrzesnia 2007)

Dyskografia:
1999 - Part One
2004 - Mental Revolution
2006 - Mental Revolution (extended version)
2007 - Peace!
2007 - Indios Bravos
Przystanek Woodstock 2006/2007 (DVD)
2009 - Indios Bravos
2009 - On Stage
2013 - JATATA
Single: Drogi
Zmiana - 2007
Miecz i kij - 2008

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Indios Bravos

Za poziom artystyczny wydarzenia 5 gwiazdek to zdecydowanie za mało, koncert rewelacja, Gutek jak zwykle bezbłędny!!! :-)
Bardzo fajna impreza.
Było zajebiś... :)
Bardzo ciekawy koncert IB jak zwykle w dobrej formie. Klub Bogart to miejsce stworzone do takich imprez. Dość kameralnie, sympatyczna obsługa, świetne ceny, dobre nagłosnienie. Jednym słowem SUPER!!!
Dawno nie byłam na tak dobrym koncercie :)

Polecane z kategorii koncert